Світові ціни на продукти підскочили на 28% у 2021 році: це максимум за останні 10 років

Читать на русском

В ООН попереджають, що 2022 року ця тенденція може продовжитися

Читать на русском
Світові ціни на продукти підскочили на 28% у 2021 році: це максимум за останні 10 років

В ООН попереджають, що 2022 року ця тенденція може продовжитися

У 2021 році світові ціни на продукти харчування підскочили на 28% до найвищого рівня за десятиліття. Надії на повернення до стабільніших ринкових умов цього року невеликі.

Про це повідомила  6 січня продовольча агенція ООН, – передає Інформатор із посиланням на агентство Reuters

Індекс цін на продовольство овочевої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО), який відстежує продовольчі товари, що найбільше продаються у всьому світі, в середньому склав 125,7 пунктів у 2021 році. Це є найвищим показником з 2011 року, коли цей індекс становив 131,9. 

Щомісячний індекс трохи послабшав у грудні, але зростав протягом попередніх чотирьох місяців поспіль, що відображає невдачі у зборі врожаю та високий попит за останній рік.

Вищі ціни на продовольство сприяли ширшому сплеску інфляції через те, що економіки відновлюються після кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу. При цьому у ФАО зазначили, що високі ціни на продовольство піддають ризику більш бідне населення в країнах, що залежать від імпорту.

«У той час як зазвичай високі ціни, як очікується, поступляться місцем збільшенню виробництва, висока вартість ресурсів, глобальна пандемія, що триває, і все більш невизначені кліматичні умови залишають мало місця для оптимізму з приводу повернення до більш стабільних ринкових умов навіть у 2022 році», – йдеться у заяві старшого економіста ФАО Абдолрези Аббасян.

Крім того, швидке зростання цін на добрива, пов'язане із зростанням цін на енергоносії, збільшило вартість ресурсів, що використовуються фермерами для виробництва сільськогосподарських культур. Це також викликає сумніви щодо перспектив урожайності врожаю наступного року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що українці витрачають на комуналку та їжу 70% своїх грошей. 

Також ми писали, що в Україні знизилася інфляція, але продовжують дорожчати продукти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.