На фоні чуток про суперечки з Залужним. У Зеленського провели Ставку, де вирішили долю Бахмута

Щоб розв'язати питання щодо борони міста президент скликав засідання

На фоні чуток про суперечки з Залужним. У Зеленського провели Ставку, де вирішили долю Бахмута
Залужний і Сирський на засіданні Ставки виступили за продовження оборони Бахмута

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 6 березня, провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Командувачі оперативно-стратегічних угруповань військ доповіли про ситуацію на основних напрямках фронту. Особливо детально  розглянули ситуацію в Бахмуті. Це відбулося на фоні розбіжностей у доцільності оборони міста між главою держави та головнокомандувачем ЗСУ. 

Про це повідомили в Офісі президента України. Не виключається варіант, що цю інформацію оприлюднили, щоб спростувати чутки про розбіжності між Зеленським та Залужним щодо Бахмута.

Хто взяв участь у засіданні Ставки 

У засіданні Ставки взяли участь: керівник ОП Андрій Єрмак, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, командувачі родів військ та оперативних напрямків. До засідання Ставки долучилися члени уряду, очільники силових відомств і правоохоронних органів.

Чи продовжать оборону Бахмута

Оцінюючи перебіг оборонної операції, Зеленський поставив запитання Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та командувачу оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Олександру Сирському щодо подальших дій на Бахмутському напрямку. Вони висловилися за продовження оборонної операції та подальше посилення наших позицій у Бахмуті. Крім того, на засіданні Ставки розглянули питання постачання зброї й обладнання та їх розподілу за оперативними напрямками. 

Чи були розбіжності між Зеленським і Залужним щодо оборони Бахмута 

6 березня німецьке видання Bild повідомило, що між Зеленським та Залужним виникла суперечка стосовно битви за місто: у них були принципово різні погляди на те, як армія повинна впоратися з Бахмутом. З кількох джерел у політичному керівництві Києва виданню стало відомо, що Залужний кілька тижнів тому вже рекомендував подумати про вихід із Бахмута з тактичних міркувань. Bild пише, що з військової точки зору місто не має стратегічного значення, вихід зі зруйнованого міста не мав би вирішального значення. Лише через концентрацію окупантів та розміщення тисяч найманців "Вагнера" Бахмут став політичним символом. У грудні 2022 року Зеленський оголосив місто "фортецею". У Збройних силах України заперечили чутки щодо конфлікту між Зеленським та Залужним. Захисники міста бачать доцільність його утримання.  

Раніше ми писали, що у Бахмуті залишаються 4,5 тисячі людей, виїхати з міста майже нереально. Крім того, у ЗСУ спростували взяття росіянами міста у кільце.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube