Між Зеленським та Залужним виникла суперечка у питанні оборони Бахмута - німецьке ЗМІ

Читать на русском

Військові кажуть, що відступ з Бахмута мав відбутися давно

Читать на русском
Між Зеленським та Залужним виникла суперечка у питанні оборони Бахмута - німецьке ЗМІ
Думки Залужного та Зеленського у питанні оборони Бахмута розійшлися

Військові кажуть, що відступ з Бахмута мав відбутися давно

Між президентом України Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли розбіжності. Йдеться про доцільність утримання Бахмута. Українські оборонці продовжують боротьбу за місто. 

Про це пише німецьке видання Bild. З кількох джерел у політичному керівництві України журналісти дізналися, що Залужний ще кілька тижнів тому з тактичних міркувань рекомендував розглянути питання про виведення військ із Бахмута. Проте Зеленський мав інший погляд на це.

Видання зазначає, що з військової точки зору Бахмут не має стратегічного значення, відхід зі зруйнованого міста не буде вирішальним. Лише через концентрацію росії на Бахмуті та розгортанню тисяч найманців "Вагнера" місто стало політичним символом. Зеленський оголосив Бахмут "фортецею" у грудні 2022 року. Внаслідок невпинних спроб взяти штурмом місто росія втратила там багато тисяч військових. 

"Хоча російські втрати, як кажуть, значно вищі, багато українських військових також загинули при самовідданій обороні міста. Кажуть, що на цьому тлі Залужний наполягав на можливому виході з Бахмута на ранньому етапі", - йдеться у статті.

Український уряд заявляє, що рішення утримати Бахмут було правильним. Серед оборонців міста більшість, найімовірніше, поділяють позицію Залужного. Український військовий аналітик, який побажав залишитися невідомим, сказав Bild: "Переважна більшість військових у Бахмуті не розуміє причини, через яку місто все ще утримується. Запитання, які ставлять собі хлопці з Бахмута: Яка стратегія? Навіщо нам окопуватись, коли ворог оточує нас".

Військові кажуть, що відступ мав відбутися давно. "Якщо нас тут повністю оточать, це буде катастрофа", - заявляє один із них. При цьому опоненти такої точки зору кажуть, що при виході з Бахмута подібні бої сталися б і в інших місцях. "Мета полягає в тому, щоб не дати росіянам просунутися вперед і водночас завдати їм найважчих втрат", - кажуть прихильники утримання Бахмута.

Український військовий радник сказав Bild: "На початку Бахмут був пасткою для росіян, тепер він став пасткою для нас. Ми вбиваємо їх у співвідношенні 1:7 (на кожного вбитого українця гинуть семеро росіян, - ред.) – це єдиний військовий привід утримати Бахмут. Але війська мали бути виведені три тижні тому, коли росіяни взяли Червону Гору. Рішення утримувати Бахмут було добрим, але вони перестаралися".

Чи буде прорив росіян після можливого захоплення Бахмута

Відхід українських військових з Бахмута у Донецькій області не сприятиме прориву російської армії. Зруйноване окупантами місто вже виконало своє завдання. За словами експерт Українського інституту майбутнього Івана Ступака, Кремль за весь час, витрачений на спроби захоплення Бахмута, втратив багато людей, техніки, озброєння і часу. Водночас союзники України очікують контрнаступу ЗСУ, що стане сигналом до масових поставок зброї та боєприпасів для української армії.

Нагадаємо, у Бахмуті залишаються 4,5 тисячі людей, виїхати з міста майже нереально. Крім того, бахмутський демон спростував взяття росіянами міста у кільце.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.