Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
В Мінкульті сподіваються, що зрештою держава знову буде управляти Києво-Печерською Лаврою
Господарський суд Києва заборонив перешкоджати роботі комісії Міністерства культури на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду. Тож в Мінкульті сподіваються, що прибічники УПЦ московського патріархату візьмуть це до уваги. Про це в ефірі телемарафону 25 квітня повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
"Нам потрібно повернути всю державну власність, там багато корпусів - понад три десятки. Процес триває, сьогодні комісія продовжує роботу. З нового: ми маємо рішення Господарського суду Києва про забезпечення позову, задоволено одну з наших вимог щодо того, щоб ніхто не перешкоджав роботі міністерства до набрання законної сили рішенням суду, тобто розгляду основного позову заповідника. Тож думаю, що відсьогодні ексцесів під час роботи комісії не буде відбуватися", - заявив Ткаченко.
За словами міністра, розгляд питання щодо розірвання договору з УПЦ МП суд напередодні переніс. Ткаченко сподівається, що зрештою держава знову буде управляти заповідником "Києво-Печерська Лавра". А стосовно того, що там має розміщуватися надалі, на думку міністра, має бути суспільна дискусія. Але Ткаченко підтвердив, що облаштування реабілітаційного центру на території Києво-Печерської лаври - одна з ідей.
Що стосується Почаївської лаври, то там ще діє договір і проводиться лише перевірка фінансової звітності. У Чернігівському заповіднику закінчилася угода використання УПЦ МП кількох храмів, але там "діалог із представниками парафії розпочався більш-менш цивілізовано" і опрацьовується спільна позиція, як повернути історичні пам'ятки державі, каже Ткаченко.
На території Лаври, яку представники УПЦ Московського патріархату повинні були покинути ще 29 березня, працює комісія Мінкульту, яка займається перевіркою майна Києво-Печерської Лаври. Роботі комісії постійно перешкоджали прихильники УПЦ МП. Через це Мінкульт неодноразово писав заяву до поліції.
20 квітня прибічники УПЦ московського патріархату знову намагалися перешкоджати роботі комісії Міністерства культури на території Києво-Печерської лаври. Парафіяни московського патріархату зірвали печатку міністерства з входу до головного корпусу заповідника. Також вони зірвали захисні ролети.
Нагадаємо, обшарпані стіни, зруйнована стеля та купа сміття: комісія Мінкульту показала наслідки перебування УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.