Призначення субсидії на оренду житла для ВПО розпочнеться з кінця січня 2025 року
27 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, що суттєво розширює можливості для отримання субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Крім того, Уряд виплати ВПО продовжив ще на півроку. Про це інформує Мінсоцполітики.
Скористатись субсидією на оренду житла зможуть ВПО, які перемістились до будь-якого регіону, підконтрольного Уряду України, за умови, що фінансово-майновий стан родини ВПО відповідає критеріям постанови (раніше дія субсидії поширювалась лише на 9 областей). Право на субсидію матимуть родини, які орендують житло, і витрачають на оренду понад 20% своїх сукупних доходів.Раніше планувалось, що цей поріг становитиме 30% від доходів.
Субсидія на оренду житла для ВПО призначатиметься за аналогією з житловою субсидією. Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї ВПО. На розмір впливатимуть рівень доходу родини, кількість членів сімʼї та вартість оренди житла. Новий механізм враховує, що вартість оренди суттєво відрізняється не тільки у різних регіонах, а також у великих містах і невеличких селах.
Ключовим інструментом отримання субсидії є наявність офіційного договору оренди з власником житла. Тому субсидія на оренду призначатиметься за умови наявності такого орендного договору. Крім того, договір захистить і орендодавця, зокрема, від ризику несплати орендної вартості з боку орендарів. Типовий договір на оренду можна буде отримати і підписати (заповнивши відповідні поля) у відділеннях Пенсійного фонду або онлайн, на сайті ПФУ.
Звертаємо увагу власників житла – держава компенсуватиме для орендодавця податки, що мають бути сплачені з доходу, отриманого з оренди. А саме: власникам житла держава компенсуватиме ПДФО та військовий збір, ФОПам – ставку єдиного податку, виходячи з розміру соціальної вартості оренди. Нагадуємо, що призначення субсидії на оренду житла для ВПО розпочнеться з кінця січня 2025 року.
Уряд вніс зміни до Постанови 332 та продовжив виплати допомоги на проживання вразливим категоріям внутрішніх переселенців на півроку, з березня по серпень 2025 року. Суми виплат залишили без змін - 3 тис грн для дітей та осіб з інвалідністю та 2 тис грн - іншим категоріям. На сьогодні лише 1,2 млн ВПО отримують мінімальні виплати з 4,6 млн офіційно зареєстрованих, потрібно збільшувати кількість отримувачів.
Раніше Інформатор докладно писав про умови надання житлових субсидій та правила їх оформлення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.