Комісіям вищих навчальних закладів рекомендують уважніше відбирати тих, хто їде за програмою обміну
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів. Цей показник не є критичним, але викликає тривогу. Міносвіти буде звертатися до ректорів університетів щодо цієї статистики.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. За його словами, наразі не будуть скасовувати можливість для виїзду студентів.
"Є суттєва частина хлопців, а це 15-17% тих, які поїхали на академічну мобільність і не повернулись вчасно. Поки що це не критична цифра, аби скасовувати можливості для виїзду, але тривожна", - заявив представник Міносвіти.
Винницький додав, що у деяких університетах ця статистика є дуже високою. А в інших навчальних закладах - фактично усі повертаються.
"Ми будемо звертатись до ректорів наших університеті, які є частиною консорціумів Еразмусу (програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу - ред.), щоб їхні комісії уважніше відбирали тих, хто їде на мобільність", підсумував Винницький.
В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років не мають права на перетин кордону. Водночас є категорії, які можуть виїжджати за межі країни.
Зокрема, як раніше повідомляв Інформатор, в Україн чоловіки, які займаються перевезенням гуманітарних і медичних вантажів відтепер не зможуть перетинати кордон через систему Шлях, а повинні відповідати загальним критеріям виїзду, передбаченим урядовою постановою.
Громадянки України не є військовозобов'язаними та можуть перетинати кордон у будь-який час. Однак є перелік підстав, при яких їм також можуть не дозволити виїжджати за межі країни. Серед них - перебування під наглядом поліції, доступ до відомостей, які становлять державну таємницю та інші.