“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У Святвечір подають 12 пісних страв
В Україні Різдво вважається одним з головних християнських свят, в який за святковим столом збирається вся родина. Традиційно готують дванадцять страв, вони символізують дванадцять апостолів.
Інформатор зібрав традиційні страви на Різдво.
Головними обрядовими стравами є - кутя та узвар.Основною вимогою є те, що страви повинні бути пісними. Страви, що готуються в святвечір (варіюються в залежності від регіону):
Різдвяну кутю готують із пшениці, маку, волоських горіхів, родзинок і меду. Додають узвар, шоколад, курагу, чорнослив, родзинки або халву. Кутя може бути рідкою або густою, іноді її вважають за краще готувати з рису.
Компот із сухофруктів, обов'язково повинен бути присутнім на українському різдвяному столі. Він символізує очищення тіла і душі. Його готують із сушених яблук, груш, чорносливу, додають цукор або мед. За бажанням перед подачею узвар можна прикрасити цедрою лимона або апельсина.
Вареники готують з капустою або картоплею - вони символізують достаток. Їх подають з луковою піджаркою.
Голубці готують з гречкою, грибами, м'ясом або з рисом і овочами. Голубці символізуються з Божою любов'ю і Святим Духом.
Тушкована капуста з грибами. Капуста символізує єднання навколо однієї основи.
Грибний суп з вушками. Вушка - це маленькі пельмені з начинкою з грибів або капусти. Ця страва символізує продовження роду і плодючість. Подавати необхідно в глибокій тарілці.
Страви з квасолі та гороху символізують весну і відродження. Готують зазвичай в томатній підливі з цибулею і морквою.
Готують або запечений короп, мариновану скумбрію або оселедець. Вона символізує християнство.
Вінегрет - це салат з відварених овочів: картоплі, моркви, буряка, а також цибулі, зелені і солоних огірків. З солінь воліють квашену капусту, мариновані помідори і огірки, перці або баклажани.
Предки пекли домашній хліб з часником і горохом, його називали паляницею. На ній можна намалювати візерунки. Горох в цій страві символізував багатство, а часник - відганяв злих духів.
Тушкована картопля з цибулею і морквою, можна також приготувати рагу з овочів (кабачки, цибуля, помідори, морква, картопля).
Капусняк готують з пшона і овочів, родзинкою якого є квашена капуста. Також можна приготувати з рису. Борщ повинен бути пісним, без м'ясного бульйону. Він символізує кров дітей, убитих у Вифлеємі.
Традиційно запікають у духовці яблука з медом і горіхами.
На столі обов'язково повинна стояти свічка,запалювати яку повинен господар будинку. Вважається, що її вогонь очищає будинок від зла.
Нагадаємо, в Україні відзначили Різдво західного обряду. Крім того, рятувальники нагадали про правила безпечного використання свічок під час святкування Різдва.