Страх, огида та ненависть: результати опитування українців на тимчасово окупованих територіях

Читать на русском

На ТОТ відбувається інформаційний спротив

Читать на русском
Страх, огида та ненависть: результати опитування українців на тимчасово окупованих територіях

На ТОТ відбувається інформаційний спротив

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини, Запорізької області та Харківщини пройшли опитування громадської думки. Як виявилося, майже 90% опитаного населення, яке залишилося на ТОТ, вважають, що з приходом російської влади їм жити стане лише гірше. 

Скільки на тимчасово окупованих територій залишилося українців, які чекають на «визволителів» та хто планує піти на «референдум», дізнавався Інформатор

«Референдум» більше не на порядку денному

Росії немає на що розраховувати у плані референдумів. Такі результати дослідження, що проводили Міжнародний центр протидії російській агресії та компанія «Актив груп». 

«Ті цифри, які ми отримали, показують головне. По-перше, росію ніхто не підтримує. По-друге, ніхто з українців на тимчасово окупованих територіях не хоче, щоб українські території відійшли до якоїсь іншої держави. На складнощі, з якими стикаються організатори «референдуму», вказує і те, що росіяни змінили кілька дат цих «заходів». Потихеньку тема «референдумів», зникає з порядку денного на окупованих територіях», - каже керівник аналітичних проектів Міжнародного центру протидії російській агресії Дмитро Громаков. 

Страх, огида та ненависть

Як показало дослідження, мешканці тимчасово окупованих територій стали менше ненавидіти агресора. Водночас страх та огида - найбільш поширені почуття серед українців ТОТ Херсонщини, Харківщини та Запорізької області. 

«Радість від окупації відчувають лише 8% опитаних. Разом з тим, понад 90% вважають дії російської федерації на території України несправедливим. Тобто, навіть ті, хто чекав «руський мир» розуміють, що росія - агресор. Знову ж, понад 90% опитаних вважають, що з приходом росії на ці території добробут населення обов’язково погіршиться», - ділиться результатами опитування директор компанії «Актив груп» Андрій Єременко. 

До того ж, за словами Єременка, серед опитаних понад 90% втратили роботу з приходом на їхні території окупантів. Щодо того, частиною якої країни має бути область, лише 6,8% респондентів вважають, що це - росія. А от на сам референдум, який планує проводити російська федерація заявили, що не підуть 81% опитаних, ще 9,2% не визначилися щодо цього питання. Тобто, цілком зрозуміло, що явка на так зване «народне волевиявлення» становитиме незначний відсоток від тих, хто залишився на тимчасово окупованих територія. 

На ТОТ відбувається інформаційний спротив

Враховуючи наведені дані, окупанти, звичайно, не чекають на легкі «референдуми». Ймовірно, саме тому, росія вже кілька разів переносила дату цих інформаційних операцій. 

«Вся агітація ведеться під гаслом «Вместе с россией». Зрозуміло, що про жодне визначення подальшої долі самим народом, не йдеться. Тобто відбувається програмування українців на те, що ми разом з росією. Але є і інші приємні нюанси. Вперше, з 2014 року ми фіксуємо інформаційний спротив на тимчасово окупованих територіях: антиросійські листівки, синьо-жовті стрічки та надписи на асфальті «чекаємо на ЗСУ». Агресор бачить, що створити потрібно картинку буде дуже важко», - каже керівниця аналітичних проектів Міжнародного центру протидії російській агресії Валентина Бикова. 

Нагадаємо, що інформація про так звані «референдуми», що «обов’язково» відбудуться «найближчим часом», почала з’являтися в російському інформаційному просторі ще у квітні 2022 року. Тоді роспропаганда віщувала «входження» тимчасово окупованих території Херсонщини та Запоріжжя до складу російської федерації у травні. Влітку російські пропагандистські медіа заявили, що референдум на ТОТ заплановано на 11 вересня. 

Також голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух неодноразово наголошував, що для проведення так званого «референдуму» агресора планує стягнути для масовки людей з Криму, а також окупанти вдаються до терору місцевого населення. 

Передплачуйте наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.