Проведення псевдореферендуму нічого не змінює
Про підготовку Запоріжжя до «референдуму» заявив колаборант Балицький. Днями у мережі почали поширювати папірець, на якому йдеться про підготовку до цього «заходу», але жодної інформації про те, про що буде цей так званий «референдум», немає.
Інформатор розбирався, яка мета проведення такої спеціальної інформаційної операції.
Інформація про так звані «референдуми», що «обов’язково» відбудуться «найближчим часом», почала з’являтися в російському інформаційному просторі ще у квітні 2022 року. Тоді роспропаганда віщувала «входження» тимчасово окупованих території Херсонщини та Запоріжжя до складу російської федерації у травні. Влітку російські пропагандистські медіа заявили, що референдум на ТОТ заплановано на 11 вересня.
«Є багато різної інформації, про що саме мають бути ці референдуми. Один варіант, про який вже багато писали – це створення нових псевдонародних республік та легалізація самого факту окупації нібито через народне волевиявлення. Мовляв, це не росія окупувала ці території, а що самі люди хочуть піти із цих територій», - каже політолог Володимир Фесенко.
Цікаво, що спікер російського диктатора пєсков стверджує, що росії насправді ці референдуми нідочого, все - ініціатива місцевого населення тимчасово окупованих територій.
«Давайте не будемо вживати щодо цього дійства слово «референдум». Ми ж розуміємо, що це спеціальна інформаційна операція, куди буде стягнуті для масовки люди і з Криму, і з інших загарбаних територій. Агресор вдається до методів, притаманних терористам та окупантам. Всі ці дійства проходять під колосальним тиском на людей», - пояснює голова Запорізької обласної державної адміністрації Старух Олександр.
На думку політолога Володимира Фесенка, створення квазіреспублік після проведення референдуму це лише перший крок у реалізації можливого багаторівневого сценарію кремля.
«Ще у 2014 році в росії планували створити паралельну Україну. У 2014 році це планували зробити, щоб створити так звану Новоросію. Так би мовити, федерацію проросійських республік, що відкололися від України. Такий план, по суті, і залишається, вони хочуть розколоти Україну та в російськомовних регіонах штучно створити ось ці народні республіки для того, щоб потім, якщо раптом якимось чином вдасться утримати цю окупацію, потім реалізувати ще один план, про який сказав Лукашенко - створити за участю цих республік новий Радянський Союз», – каже Володимир Фесенко.
Погоджується з колегою і політолог Віктор Бобиренко. За його словами, не слід забувати, що для росії як для ядерної держави, так званий референдум - спроба легалізації перебування російської окупаційної влади на півдні.
«У них доктрина ядерної війни, мовляв, якщо ворог нападе на територію самої російської федерації, то вони можуть застосувати ядерну зброю. А якщо вони оголосять, що Херсон - це російська федерація, то вони можуть почати вибудовувати ядерну стратегію», - пояснює Бобиренко.
Зрештою, для України, яка не визнає жодні опитування та голосування на своїх тимчасово окупованих територіях, проведення псевдореферендуму нічого не змінює. Цивілізований світ визнає росію агресором та закликає звільнити загарбані українські території, тому всі ці спеціальні інформаційні операції, скоріш за все, - своєрідне заспокоєння для населення росії.
«Всі плани путіна по окупації території України провалилися, а щось розповідати росіянам треба. Врешті проведення псевдореферендуму - це фіксація в інформаційному просторі якихось ефемерних досягнень росії. І я не був би такий впевнений, що опитування відбудеться, оскільки ми пам’ятаємо, що вже було багато різних дат, тому українцям з цього приводу, як на мене, чекати чогось нового не варто», - зазначає політтехнолог Ігор Павленко.
Російський політолог Дмитро Орешкін наголошує, що ще головна проблема в організації псевдореферендуму - відсутність людей на тимчасово захоплених росією територіях.
«Смішно провести референдум на території, де немає половини населення. До того ж, хто буде рахувати? Звичайно, це виглядає ще гірше, ніж кримський референдум, у якому більшість населення, я в цьому впевнений, було не за приєднання до росії, а швидше за більшу самостійність від Києва», – наголосив російський політолог.
Передплачуйте наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.