Стотисячний протест у Шрі-Ланці: мітінгувальники взяли штурмом палац президента

За чутками, президент втік з країни

Стотисячний протест у Шрі-Ланці: мітінгувальники взяли штурмом палац президента

В суботу, 9 липня, в столиці Шрі-Ланки — місті Коломбо — понад 100 тисяч людей штурмували палац президента Ґотабая Раджапакси. Мета антиурядового протесту — добитись відставки президента на тлі найгіршої економічної кризи з часів здобуття країною незалежності. 

Інформатор розповідає все, що відомо на цей момент. 

Що сталось? 

Як повідомляє The Guardian, десятки тисяч протестувальників рухався до офіційної резиденції Раджапакси з прапорами Шрі-Ланки. Вони ламали барикади й продовжували рух попри намагання поліції зупинити їх сльозогінним газом та водометами. 

Стотисячний протест у Шрі-Ланці: мітінгувальники взяли штурмом палац президента 1

Протестувальники захопили палац, скандували заклики до президента піти у відставку, а також лягали на газонах та купались у відкритому басейні. 

Стотисячний протест у Шрі-Ланці: мітінгувальники взяли штурмом палац президента 2

Самого Раджапаксу переселили з будинку напередодні. Його взяли під охорону через протестні настрої, що посилювались. Наразі його місцеперебування невідоме, ходять чутки, що він тікає з країни. 

За даними Національної лікарні Шрі-Ланки (NHSL), щонайменше 31 людина, у тому числі двоє поліціянтів, отримали поранення під час протестів і перебувають на лікуванні. За даними поліції, двоє постраждалих перебувають у важкому стані.

Тим часом прем'єр-міністр Раніл Вікремесінгхе скликав екстрену зустріч лідерів партій, щоб обговорити поточну ситуацію та прийти до рішення. 

В чому причина? 

 

Протягом кількох місяців резиденція президента була місцем табору антиурядових протестів, де люди жили в наметах і відмовлялися піти, поки Раджапакса не піде у відставку.

Стотисячний протест у Шрі-Ланці: мітінгувальники взяли штурмом палац президента 3

В Шрі-Ланці панує нищівна економічна криза. У квітні Шрі-Ланка оголосила, що призупиняє виплату іноземних позик через дефіцит іноземної валюти. Її загальний зовнішній борг становить 51 мільярд доларів, з яких вона має погасити 28 мільярдів доларів до кінця 2027 року.

Фактично економіка розвалилась, а уряд не в змозі дозволити собі імпорт харчових продуктів, палива та ліків. Інфляція становить рекордні 54,6%, ціни на продукти зросли в п’ять разів. 

Усі продажі бензину були призупинені, школи закриті, а медичні процедури та операції відкладаються або скасовуються через брак ліків та обладнання. 

Провину за те, що відбувається, протестувальники покладають на президента та родину Раджапакса, які є найвпливовішою політичною династією Шрі-Ланки.

До речі, декілька днів тому Раджапакса заявив, що провів продуктивні переговори з владіміром путіним, у якого президент Шрі-Ланки запросив допомогу в кредитуванні для закупівлі палива. Очевидно, це не допомогло. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube