Столтенберг розповів, чи можливий вступ України до НАТО з окупованими територіями

Колишній генсек Альянсу навів приклади країн, у яких вийшло доєднатися до НАТО "нецілими"

Єнс Столтенберг
Україна в НАТО

Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг висловився стосовно можливого вступу України до Альянсу за умови, що деякі території країни будуть окупованими. Він вважає, що такий сценарій можливий. І навіть навів приклади країн, які вступали до НАТО з аналогічними вихідними даними.

Відповідну заяву Столтенберг зробив в інтерв'ю виданню Financial Times. За його словами, можна наразі знайти шляхи застосування статті 5 Північноатлантичного договору про колективну безпеку для України, навіть за умови доєднання до НАТО з окупованими територіями.

"Завжди дуже небезпечно порівнювати, тому що жодні паралелі не є на 100% правильними, але Сполучені Штати мають гарантії безпеки для Японії. Але вони не поширюються на Курильські острови, які Японія вважає японською територією, контрольованою Росією", - наголосив ексгенсек НАТО.

Столтенберг також згадав Західну Німеччину, яка розглядала Східну Німеччину як частину великої країни. Він відмітив, що у разі поділу захист поширюється лише на певні території. І для цього потрібна межа, яка визначає, де застосовується стаття 5. Встановити її повинна Україна.

Варто зазначити, що ще до завершення своїх повноважень Столтенберг казав, що питання членства України в НАТО мають вирішувати всі союзники. Проте жодних перешкод до вступу він не бачить.

Візит Рютте до Києва

Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 жовтня офіційно обійняв посаду генсека НАТО. Політику доручили очолити Альянс у критичний момент війни в Україні та на тлі виборів у США. А вже 3 жовтня він приїхав з візитом до Києва. Цікаво, що анонсів цього візиту не було.

Рютте провів переговори із Зеленським та спільну пресконференцію. Сторони обговорили партнерство між Україною та Альянсом, та пункти плану перемоги. При цьому дозвіл на удари по РФ, на який так розраховував Зеленський, так і не надав.

Загалом перший візит нового генерального секретаря НАТО Рютте до Києва став подією з підкреслено протокольним характером та відсутністю нових конкретних зобов'язань перед Україною. Він не назвав жодних дат і не дав жодних сподівань на вирішення важливих питань. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube