Столтенберг: НАТО допоможе Україні протистояти російському терору

Читать на русском

Столтенберг каже, що підтримка українців — це довгострокова стратегія безпеки колективного Заходу

Читать на русском
Столтенберг: НАТО допоможе Україні протистояти російському терору
Для Альянсу це буде вклад у його подальшу безпеку

Столтенберг каже, що підтримка українців — це довгострокова стратегія безпеки колективного Заходу

У НАТО планують надати Україні генератори, необхідне обладнання для ремонту енергомереж та більше засобів ППО. Це допоможе впоратися з наслідками ракетних обстрілів об’єктів енергетики, які, за задумом кремля, мають спричинити параліч української економіки та спровокувати соціальні вибухи в охопленій війною країні.

Підтримуватимуть стільки, скільки буде треба

НАТО має надати Україні обладнання, щоб допомогти пережити зиму. Про це генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив 29 листопада під час виступу на Бухарестському форумі Аспен — GMF, який проходить у Румунії. На зустрічі проведуть перемовини щодо збільшення допомоги, що включає системи протиповітряної оборони, боєприпаси, а також нелетальну допомогу (пальне, медичні засоби та зимове спорядження). За його словами, для всіх очевидним є намагання путіна поширити хаос у країні, завдаючи ударів по цивільних об’єктах. Але такі дії росії проблема не лише однієї України, але й усього цивілізованого світу.

У НАТО підкреслили готовність підтримувати Україну у її боротьбі проти поневолювача доти, доки це буде потрібно. Столтенберг підкреслив, що стабільність таких країн, як Україна, Молдова та Грузія є необхідною частиною безпеки Альянсу

«Це правда, ми всі платимо ціну за війну росії проти України, але наша ціна в грошах, а українці платять кров’ю. Якщо ми дозволимо путіну перемогти, ми всі заплатимо набагато вищу ціну в наступні роки, тому що путін та інші авторитарні лідери тоді дізнаються, що вони можуть досягти своїх цілей, використовуючи грубу силу. Таким чином, вони будуть заохочені використовувати ще більше насильства наступного разу. Це зробить наш світ небезпечнішим і зробить нас усіх вразливішими», — прогнозує генеральний секретар НАТО

Енергетичний терор росії

Раніше Столтенберг вже казав, що путін хоче «використати зиму як зброю». Під час атаки 23 листопада росіянам вдалося серйозно пошкодити енергетичну інфраструктуру і спричинити вимкнення енергії по всій країні.

Але наразі, ситуація дещо стабілізувалася і енергосистема України вийшла з важкої аварійної ситуації. Попри те, що досі є проблеми в розподільчих мережах обленерго, відключення споживачів, які дедалі коротші, дають змогу утримати ситуацію під контролем.

НАТО допомагатиме Україні не лише озброєнням, але й обладнанням, яке допоможе пережити зиму
НАТО допомагатиме Україні не лише озброєнням, але й обладнанням, яке необхідне, щоб пережити зиму

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко 25 листопада заявив, що для переходу до стандартних графіків відключень знадобиться від п’яти днів до тижня. А от для повного відновлення енергосистеми до довоєнного рівня знадобиться декілька років.

У понеділок, 28 листопада з’явилася інформація про те, що ризики нових обстрілів найближчими днями надзвичайно високі. Спостерігається активність російських ракетоносіїв як на суші, так і в морі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.