Ризик ракетних ударів по Україні надвисокий: чому не варто ігнорувати сирену найближчими днями

Рашисти знову готуються нанести масований безконтрольний удар

Ризик ракетних ударів по Україні надвисокий: чому не варто ігнорувати сирену найближчими днями
Небезпека нового масованого ракетного удару досягла критичного рівня

Станом на 29 листопада ризик нового ракетного удару досяг надвисокого рівня. Спостерігається активність російських ракетоносіїв як на суші, так і у морі. Враховуючи дії окупантів останніми місяцями, можна очікувати новий масований ракетний удар уже найближчими днями. Через це нехтування сигналами тривоги є небезпечним для всіх громадян України, адже ми воюємо зі злочинцями та вбивцями, які не відрізняють військовий об’єкт від житлового будинку. 

За час повномасштабного вторгнення в умовах постійних повітряних тривог та обстрілів в Україні спостерігається сумна тенденція звикання. Фактично, чимало цивільних уже не вважають оголошення повітряної тривоги чимось серйозним та критичним – це сприймається як щодення побутова подія. 

Проте, такої помилки допускати категорично не можна. Ворог поставив перед собою конкретну мету – вбити якомога більше українців. Ігнорування сигналів повітряної тривоги тільки спрощує задачу для рашистів

Тактика рф

Останнім часом рашисти від тактики щоденних малих, але руйнівних атак перейшли до іншої – періодичні масовані ракетні обстріли нашої критичної та цивільної інфраструктури. Тенденцію вже можна помітити – ми маємо масовану атаку (ракетами чи дронами) впродовж майже цілої доби, під час якої можуть випустити понад сотню ракет. Після цього настає таке-собі «затишшя» – близько тижня вороги можуть хіба-що періодично запускати по декілька ракет по різним містам, але без тривалих атак. Далі настає знову масштабний обстріл.

Враховуючи, коли була остання масована атака, а також дані від розвідки, військових та цивільних, що мають дані про пересування ворога, ризик нового масованого обстрілу зараз знаходиться на критичному рівні. Сигнали тривоги в найближчі дні можуть сповіщати вже про новий масований обстріл, а неможливість росіян контролювати власні ракети може призвести до прямих влучень просто в житлові будинки. Найкращим варіантом буде прослідувати до укриття, як тільки ви почуєте сигнал тривоги. 

Чому масована ракетна атака – близько? 

Про цей факт говорить одразу декілька факторів, які вказують на підготовку ворожих сил до нової масованої атаки. До прикладу, це помітили в Інституті вивчення війни, де також вважають, що найближчими днями на нас чекає новий масований удар. Водночас, арсенал рф вичерпується, але ракет у них все ще дуже багато. Таким чином, росіяни навряд-чи хочуть збільшити обсяги обстрілів – вони прагнуть їх підтримувати на тому ж рівні. 

Іншим доказом можна вважати повідомлення від керівниці пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Наталії Гуменюк. За її даними, у Чорне море на бойове чергування 28-го листопада вийшов перший за довгий час корабель-ракетоносій. 

«Найперше спостереження: те, що в Чорному морі з’явився – (вперше – ред.) за тривалий час, декілька діб не було – ракетоносій на чергуванні. Це надводний ракетоносій, несе вісім ракет типу «Калібр» на борту. Це говорить про те, що підготовка йшла, і в пунктах базування також є ракетоносії, які споряджені і можуть бути долучені до служби протягом кількох годин», – зазначила вона. 

До громадян також звертався і речник голови Одеської ОВА Сергій Братчук. Він попередив, що у Чорному морі усього знаходиться на чергування 12 ворожих кораблів та катерів, серед яких і згаданий ракетоносій, що має вісім «Калібрів». Він також додав, що ризик ракетних атак зараз високий, і ігнорувати повітряну тривогу не варто

«Ймовірність ракетних атак - ВИСОКА. Це - факт, а не привід для паніки. Не ігноруйте повітряну тривогу. І пам’ятайте - це все російський відчай. Їх поразка неминуча», – написав Братчук. 

Крім цього, про високу ймовірність нової атаки саме 29-го листопада заявляв боєць ЗСУ, засновник організації «С14» Євген Карась. Він каже, що ймовірність масового ракетного обстрілу становить 90% за «багатьма ознаками й перехопленнями». Звичайно, це не означає, що якщо у цей день обійдеться без атаки, то можна розслабитися – ворог точно готується до того, аби нанести новий удар, і зробить він це найближчим часом. 

Правила безпеки 

Не дивлячись на те, що за 9 місяців війни українці «звикли» до сигналів тривоги, необхідності дотримуватися всіх правил це не зменшує. Варто пам’ятати, що одразу з запуском сирени варто за можливості пройти в найближче укриття. 

Правила для населення під час повітряної тривоги
Правила для населення під час повітряної тривоги


Якщо потрапити до безпечного місця неможливо, то зберігайте спокій та пам’ятайте про інші методи захисту. Так, краще за все під час тривоги перебувати у приміщенні без вікон та користуватися правилом «двох стін». Варто враховувати можливість зникнення зв’язку, світла та інтернету, а тому з близькими та друзями, що знаходяться неподалік, краще завчасно оговорити місце зустрічі у випадку надзвичайних ситуацій. 

За робити у випадку обстрілів
За робити у випадку обстрілів


Нагадаємо, що росіяни нанесли ракетний удар по Дніпру: все, що відомо на зараз

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube