Фотостаріння! Помилки, які стовідсотково угроблять вашу шкіру у спеку

Як зволожити шкіру, пересушену на сонці. Кілька дієвих порад

Фотостаріння
Прийнято вважати, що шкіру сушить зима і мороз. Однак, від сонця вона потерпає не менше.

Прийнято вважати, що шкіру сушить зима і мороз. Виявляється, не тільки. Адже спека й сонце неабияк шкодять шкірі, зокрема обличчя. Інформатор пояснить, в чому небезпека для жінок із сухою шкірою, пильнуйте! 

Зволожуйте шкіру вчасно, щоб уникнути запалень та старіння!
Щоб шкіра була здоровою, красивою і доглянутою, зволожуйте її вчасно, уникаючи запалень та старіння! І за жодних обставин не використовуйте для сухої шкіри засоби, призначені для жирної - це порушить ваш pH

Ультрафіолет провокує фотостаріння шкіри  

Навіть дівчата, які активно цікавляться косметичними новинками та доглядом за собою часто-густо не знають, що шкіра сохне навіть влітку. А все тому, що міцно побутує міф буцімто зволожувати шкіру слід виключно в холодну пору року - в період вітрів та снігу. Однак, з першими віковими змінами на шкірі стає очевидно - все дещо складніше, і ваша шкіра потребує зволоження увесь час. 

Палючі літні сонячні промені особливо шкідливі для сухої та вікової шкіри. Дія ультрафіолета призводить до передчасного старіння шкіри, зокрема схильної до сухості. Фотостаріння має накопичувальний ефект, тобто прогресує протягом усього життя.

Результатом процесу фотостаріння є фотоушкодження. Їх ви отримуєте насправді будь-якої пори року та навіть у похмуру погоду. Зупинити його може лише використання косметичних засобів із SPF-захистом. А ще краще - навчитися любити сонце з розсіяної тіні.

Основні ознаки фотостаріння:

  • посилене ороговіння шкіри,
  • ластовиння та пігментні плями,
  • дрібні зморшки на обличчі, шиї, зоні декольте,
  • втрата пружності та еластичності,
  • надмірна сухість та в'ялість шкіри обличчя й шиї,
  • уповільнення природної регенерації,
  • розширення поверхневих судин,
  • розширені пори.

    Зволожуємо надмірно суху шкіру, пошкоджену сонцем, вдома 

Надто суху шкіру слід вчасно зволожувати не тільки через неможливість рівномірного нанесення тону чи пудри. Окрім лущення можуть додатись запалення та комедони (жировики), адже шкіра спробує саме себе зволожити і почне виділяти забагато шкірного сала - себуму. 

Спосіб 1. Біла глина

Біла глина здавна 
Цілющі властивості білої глини відомі здавна  

Слаболужна біла глина, або каолін, високо цінується в косметології. Він цілюще впливає на всі типи шкіри, і практично ніколи не заподіює шкоди. В ньому містяться:

  • кремнезем відповідає за здорове функціонування клітин і виробітку колагену,
  • марганець нормалізує жирність обличчя і дезинфікує його,
  • цинк уповільнює старіння шкіри.

Так біла глина здатна вирівняти колір обличчя, омолодити шкіру, запустивши регенераційні процеси в ній.

Тож, купіть в аптеці розсипну білу глину і висипте частину пакетика в керамічну посудину. Додайте чистої негазованої води, щоб утворилася сметаноподібна однорідна маса. Далі на 12 хвилин нанесіть її на шкіру обличчя, після чого змийте теплою водою. Бажано після процедури дати шкірі обличчя подихати, не наносити крем одразу. 

Але глина водночас може й підсушити шкіру додатково, тож почергово з глиною, робіть медові маски. 

Спосіб 2. Мед 

Медова маска заспокоїть шкіру (за умови, якщо у вас немає алергії на мед)
Медова маска заспокоїть шкіру (за умови, якщо у вас немає алергії на мед)

Мед здавна відомий своїми косметичними властивостями. Він є прекрасним пілінгом та протизапальним засобом, що лікує від прищів. Крім того, мед має чудову зволожувальну дію. 

Якщо у вас суха шкіра, мед почистить та зволожить її. Пробіотики, антиоксиданти, поживні речовини і ферменти в меді працюють разом, щоб живити і наповнювати шкіру. Мед діє пролонговано, зберігаючи і відновлюючи вологу на обличчі, при цьому не роблячи його маслянистим або роздратованим. Мед зменшує прояв і глибину зморшок.

Чим темніше мед, тим більше в ньому антиоксидантів, тому рекомендується використовувати непастеризований сирий мед. Тож, налийте свіжий мед в чистий та сухий керамічний посуд, а далі просто нанесіть його тонким шаром на обличчя. Таку маску можна носити з півгодини.

Однак, спершу обов'язково перевірте, чи немає у вас алергії на мед. Для цього спочатку нанесіть його на зап'ясток чи іншу частину шкіри - хвилин на 10. Якшо все ОК - переходьте до масок на обличчі, ви здивуєтесь - наскільки цей спосіб дієвий. 

Також можна робити маску з медом і вівсянкою. Змішайте столову ложку вівсянки і меду. Нанесіть і змийте через півгодини. Можете вдатися до контрастного вмивання. Медові маски дуже прості в приготуванні і застосуванні, а також недорогі.

Спосіб 3. Термальні води

Термальна вода охолоджує й живить шкіру вологою 
Термальна вода охолоджує й живить шкіру вологою 

Термальна вода - найкращий порятунок для шкіри в спекотний період. Вона додатково зволожує її, наповнює корисними речовинами. Термальну воду можна приготувати вдома.

Для цього візьміть карпатську джерельну мінеральну воду - саме вона підійде для сухої шкіри - та додайте до неї кілька крапель ефірної олії ромашки чи липи. Також можна додати відвар трав, трохи меду або сік лимону

Використовувати таку термальну воду можна навіть поверх макіяжу. Для цього знайдіть пульверизатор з дуже дрібними отворами. Такий, як використовують для поливу орхідей: коли не потрібні краплі, а лише водяний пил.

Раніше Інформатор писав про незвичайні способи охолодження оселі влітку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube