Заяву можна подати двома способами: у паперовій формі — звернувшись до структурного підрозділу з питань ветеранської політики або до ЦНАПу, в електронній формі — через портал чи застосунок Дія, а також через Реєстр адміністративних послуг
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Про те, як оформити цей статус, пояснили в Міністерстві юстиції.
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни можуть надати тим, хто постраждав у результаті:
Заяву можна подати двома способами: у паперовій формі — звернувшись до структурного підрозділу з питань ветеранської політики або до ЦНАПу, в електронній формі — через портал чи застосунок Дія, а також через Реєстр адміністративних послуг.
Необхідні документи:
Заява розглядається протягом одного місяця. Водночас можливе прийняття рішення про відмову. Підставами для цього можуть бути відсутність необхідних документів, подання неправдивих відомостей або виявлення підробок. Також відмову можуть отримати особи, які мають обвинувальний вирок суду за умисний тяжкий чи особливо тяжкий злочин, вчинений під час участі в АТО чи інших заходах із забезпечення національної безпеки і оборони. Ще однією підставою є встановлення, що причина інвалідності внаслідок поранення не пов’язана з участю в заходах забезпечення національної безпеки і оборони.
У разі відмови у наданні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни рішення можна оскаржити. Для цього необхідно подати письмову заяву про його перегляд до органу, який ухвалив відповідне рішення. Крім того, є можливість звернутися до суду з позовом, в якому слід обґрунтувати порушення своїх прав. За підтримкою можна звернутися до найближчого бюро правничої допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.