Помилки прання рушників: сушать теж неправильно

Багато вірусів та бактерій передаються саме через них

Рушник, прання, лайфхак, корисні поради, бактерії
Більшість людей пере рушники далеко не щотижня, але це неправильно!

Тема прання рушників може здатися банальною, але професорка біології Елізабет Скотт може розповісти про те, як мікроби поширюються по дому. І часто – саме за допомогою рушників. Одне дослідження за участі 100 людей показало, що приблизно третина з них прала рушники лише раз на місяць. А дехто і взагалі робить це раз на рік, йдеться в матеріалі BBC

І хоча ці пухнасті волокна можуть не мати жодних ознак бруду, вони є живильним середовищем для мільйонів мікробів, які мешкають на шкірі та в кишечнику людини – і їх разом з грибками існує понад тисяча видів.

Чим довше ми користуємося рушниками і чим довше вони залишаються вологими, тим сприятливіше середовище для мікробів на них формується, пояснюють спеціалісти. Віруси, які поширюються контактним шляхом, можуть становити більший ризик. Тому медики не рекомендують користуватися рушниками чи білизною спільно з іншими людьми.

За словами Елізабет Скотт, шлунково-кишкові інфекції, викликані сальмонелою, норовірусом і кишковою паличкою, передаються через рушники. Дослідження також виявили, що такі віруси, як Covid-19, можуть виживати на бавовні протягом 24 годин. Хоча передача через дотик до забруднених поверхонь і не вважається основним шляхом поширення вірусу.

Дослідження також показали, що віруси папіломи людини, які є поширеною причиною бородавок і папілом, також можуть передаватися через контакт із рушниками, якими користуються інші люди. Ризик передачі інфекцій від багаторазових рушників для рук є однією з причин, чому лікарні та громадські туалети зараз, як правило, використовують одноразові паперові рушники та сушарки повітрям.

Саме тому прати рушники слід щотижня, а сушити краще подалі від унітазу. Щоразу, коли ви змиваєте, ви, найімовірніше, залишаєте на рушниках, що знаходяться поблизу, трохи бактерій з вашого туалету, а також частинок відходів життєдіяльності членів вашої родини. Висушування ж рушників під прямими сонячними променями після прання може допомогти зменшити кількість бактерій на них. Домашня гігієна – це профілактика, а профілактика завжди краща, ніж лікування!

як прати рушники 1
Прати рушники слід щотижня, а сушити краще подалі від унітазу!

Як правильно прати рушники

Якщо людина хвора, її рушник слід прати щодня. Мийні засоби можуть допомогти запобігти закріпленню бактерій на тканинах і інактивувати деякі віруси.

При цьому рушники вимагають більш гарячого – від 40-60 C – і тривалого прання, ніж більшість побутових тканин, часто з додаванням антимікробних миючих засобів. Мийні засоби можуть допомогти запобігти закріпленню бактерій на тканинах і інактивувати деякі віруси. 

Для прання при нижчих температурах додавання ензимів або відбілювача може допомогти боротися з мікробами на рушниках. Одне дослідження в Індії виявило, що поєднання прання з миючим засобом із дезінфікуючим засобом під час полоскання та сушіння рушників на сонці було найефективнішим у зниженні бактеріального та грибкового навантаження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube