Сталінград для рашистів: що зараз відбувається в Бахмуті

Читать на русском

Центр під контролем ЗСУ, але місто в напівоточенні

Читать на русском
Бої за Бахмут
Українська влада спростовує фейки Пригожина, але наголошує на напруженості

Центр під контролем ЗСУ, але місто в напівоточенні

Окупанти не полишають спроб штурмувати Бахмут. П’ятий місяць поспіль за місто ведуться інтенсивні бої. Пригожин каже про “юридичний контроль” і хизується прапором на руїнах будівлі міськради. Але командування української армії спростовує це та іронізує над ватажком “вагнерівців”. Втім, небезпека очевидна. Бахмут потрапляє в “кліщі”.

3 квітня в телеграм-каналі Пригожина з’явилось відео, на якому він нібито ставить прапор росії на руїнах міської адміністрації. Голова ПВК “Вагнер” кілька разів повторив, що “юридично Бахмут взятий”, і що українська армія зосереджена в західних кварталах. До речі, на російському прапорі окупанти написали “Вічна пам’ять Максиму Фоміну” – це псевдонім Владлена Татарського, який помер під час теракту в ресторані у Санкт-Петербурзі. Втім, видається дивним, що поціновувач слави та пропаганди Пригожин не сфотографувався на фоні міськради вдень, а відео знято лише вночі.

В Інституті вивчення війни звернули увагу на це і дали наступний прогноз.

“Група Вагнера, ймовірно, продовжить спроби консолідувати контроль над центром Бахмута та намагатиметься просуватися на захід через густонаселені райони до Хромового”

Самовпевнений Пригожин заявив, що повісив прапор над руїнами міської адміністрації
Самовпевнений Пригожин заявив, що повісив прапор над руїнами міської адміністрації

Аналітичний портал DeepState опублікував знімки будівлі міської ради Бахмута – вірніше, те, що від неї залишилось. А залишились лише руїни. 

Будівля міської адміністрації Бахмута. "До" та "після"
Будівля міської адміністрації Бахмута. "До" та "після"

Відео з російським прапором публікують інші телеграм-канали. Камера віддаляється від прапора, і можна побачити будівлі, які на скрінах DeepState розташовані поруч зі зруйнованою міськрадою. 

Командування української армії, як і самі бійці спростували інформацію щодо “юридичного” контролю над Бахмутом з боку росіян. Речник східного військового угрупування ЗСУ Сергій Череватий в коментарі виданню Reuters заявив, що росіяни встановили свій прапор незрозуміло де, і взагалі вони дуже далекі від повної окупації Бахмуту

“Пригожин їздить напевне в Бахмут тому, що в Петербурзі йому зараз небезпечно. Бачите, там вибухають ресторани, тому він ближчий до цього. Ну і встановлює прапори на будівлях, яких вже давно фізично не існує. тобто ця будівля, яку він називає міською адміністрацією, – вона просто знищена”.

ЗСУ чинить опір. Бої тривають

Довести, що місто під контролем ЗСУ, намагаються не лише словами, а й вчинками. В національному телемарафоні заявили, що командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський відвідав Бахмут.

В етері національного телемарафону повідомили, що Сирський в Бахмуті
В етері національного телемарафону повідомили, що Сирський в Бахмуті

Але Череватий не применшує небезпеку для української армії та напруженість там. За його словами, за добу відбулося 32 ворожої атаки і 26 боєзіткнень в самому місті і на околицях. 238 разів окупант обстрілював наші позиції зі ствольної та реактивної артилерії. ЗСУ також дають відсіч – за добу вони знищили 91 окупанта, 3 польових склади боєприпасів, підбито їхній танк, СЗВ “Град”. Ворог не здатний самостійно виконувати завдання, тому спирається на артилерію, авіацію. Залучають регулярну армію.

Власне, й сам Пригожин в своєму телеграм-каналі назвав бої в Бахмуті “м’ясорубкою”. Це може бути однією з причин оборони цього міста. Військові експерти казали про винищення особового складу ще тоді, коли з’явилися чутки про здачу Бахмута. В етері 24 телеканалу Петро Черник 3 квітня повідомив, що Бахмут для росіян став своєрідним Сталінградом, де під час Другої Світової війни Німеччина “зламала свої сталеві зуби”. Але чого це нам вартує, і який ресурс ще є у росіян?

“Бахмут зараз виконує стратегічне завдання з винищування особового складу противника та рештків якісної техніки, яка в них ще є. Разом з тим не можна недооцінювати. До переломної точки ще далеко. Вона обов’язково складеться, але тоді і там, де ми цього зараз побачити не зможемо”.

Бахмутські “кліщі”

На мапі Бахмут знаходиться в напівоточенні. Ворог перетнув річку Бахмутка, тисне і з півночі, і з півдня. Дорогу на Костянтинівку можна вважати “дорогою життя”. Але й вона, ймовірно, під обстрілами. У вечірніх зведеннях за 3 квітня Генштаб повідомив, що окупанти без успіхів наступають поблизу Іванівського. Своїми зведеннями ділиться і портал DeepState. Повідомляється, що бої тривають в районі вулиць Бахмутської та Широкої. На мапі це північна частина міста.

Бахмут на мапі DeepState
Бахмут на мапі DeepState

В блогах (попередньо, від бійця ЗСУ) також повідомляють, що супротивник намагається прорватись до Часового Яру, але центр все ще під контролем української армії. Варто відзначити, що 3 квітня Часів Яр піддався масованому обстрілу з боку російських загарбників. Голова Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив про те, що 2 будинки згоріли вщент, ще 3 пошкоджено. Серед цивільних втрат немає, бо встигли евакуюватись.  

Раніше ми писали про те, які виклики стоять перед ЗСУ для вдалого контрнаступу. Також читайте про те, чому кремль хоче замінити "Вагнер" іншими ПВК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.