Стали відомі деталі, як працюватиме накопичувальна пенсія в Україні

Читать на русском

Без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде, вважає влада

Читать на русском
Стали відомі деталі, як працюватиме накопичувальна пенсія в Україні

Без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде, вважає влада

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла деталі того, як працюватиме накопичувальна пенсія в Україні. Зокрема, вона зазначила, що без власних пенсійних накопичень гідних доходів у похилому віці не буде. 

Про це вона розповіла в інтерв'ю 24 каналу, - повідомляє Інформатор .  

За її словами, зараз в Україні з понад 25 тисяч підприємств лише трохи більше ніж 2 тисячі уклали пенсійні контракти на користь своїх працівників з недержавними пенсійними фондами, а у вакансіях це навіть не вказується. 

«З огляду на нашу демографію ми повинні розуміти, що без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде. Тому пенсійні накопичення мають стати модою, потім нормою, серед яких і пенсійні програми від роботодавця. Підприємство без пенсійної програми має бути винятком, а не правилом, – вважає міністерка. 

Лазебна повідомила, що накопичувальна пенсія стосуватиметься тих підприємств, які нараховують у своєму штаті понад 100 працівників.

«Майбутні власники таких підприємств укладатимуть пенсійні контракти з недержавними пенсійними фондами та сплачуватимуть накопичувальні внески на користь працівників. Внески будуть проводитись за рахунок роботодавця. Вони мають бути не менше 4% від заробітної плати працівника», – розповіла вона. 

Міністерка додала, що на такі внески передбачено податкові пільги. Зокрема, на суму внесків не нараховується єдиний соціальний внесок, військовий збір та податок на доходи фізичних осіб.

«Тому та гривня, яку підприємство перераховує на рахунок працівника у недержавному пенсійному фонді, «коштує» такому підприємству на 50 % дешевше за рахунок податкових пільг, ніж гривня, яку людина отримує «на руки» у вигляді заробітної плати», – зауважила Лазебна. 

При цьому немає вказівок, який фонд обирати. Тому кожне підприємство матиме можливість настроїти його під власні потреби.

Нові власники об'єктів великої приватизації можуть вирішити створити свій корпоративний недержавний пенсійний фонд. Або як варіант створити відкритий НПФ і потім претендувати на його участь у другому рівні пенсійної системи. Або просто вибрати один з НПФ, що діють, і укласти з ним пенсійний контракт. Ще один із можливих варіантів – скористатися принципом «гроші йдуть за людиною» та запропонувати працівникам самостійно обрати НПФ», – сказала міністр. 

Роботодавці можуть вносити до таких НПФ фіксовану суму або фіксований відсоток від заробітної плати.

«Або розмір внеску може зростати залежно від певних умов – наприклад, віку людини або її стажу, або тривалості його роботи на підприємстві, на певній ділянці виробництва. Також можуть бути застосовані будь-які інші принципи – це питання того, які потреби мотивації є на підприємстві», – резюмувала Лазебна. 

Нагадаємо, в Україні звичайну пенсію ніхто не збирається скасовувати, її доповнять накопичувальною. Це дозволить громадянам самостійно керувати своїми пенсійними накопиченнями. Ми розповідали у деталях, як це буде працювати

Також Інформатор розповідав, як дізнатись, яка у вас буде пенсія. .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.