Політика Камали Гарріс стане продовженням чинної лінії Джо Байдена, за якою Вашингтон й надалі допомагатиме Києву
Кандидатка від республіканців Камала Гарріс під час з'їзду Демократичної партії запевнила, що продовжить підтримувати Україну у її боротьбі проти Росії, якщо здобуде перемогу на виборах у США в листопаді. Гарріс нагадала, що саме вона доклала чимало зусиль для створення коаліції із 50 країн для підтримки України. Утім, питання збільшення військової допомоги для України буде складним.
Американські експерти для "Голосу Америки" оцінили, як може змінитися політика США щодо підтримки України за умови адміністрації Камали Гарріс. На думку професора історії Католицького університету Америки Майкла Кіммеджа, те, що Гарріс підняла тему України під час виступу на з'їзді партії свідчить, що вона готова протистояти росіянам. Гарріс таким чином підтвердила, що потреби України стануть пріоритетом її політики. Вона не здасть Росії інтереси України.
"Це сигнал, що підтримка України буде пріоритетом, і здачі інтересів України в переговорах з Путіним не відбудеться", – підкреслив Кіммедж.
Професор вважає, що у разі перемоги Гарріс на виборах, не відбудеться радикальної зміни політичного курсу США щодо Києва. Ймовірно зміни слід очікувати в економічному плані й вони можуть стосуватися посилення заходів протидії РФ.
Водночас на думку експосла в Україні Джона Гербста, тему України Гарріс зачепила лише незначно. Він висловив розчарування такими діями кандидатки від Республіканської партії.
За свого боку професор Університету Сан-Дієго Михайло Алексєєв вважає, що проговорення українського питання на з'їзді партії свідчить, що Гарріс вибудує стійку політику підтримки України. Питання Києва й надалі залишатимуться у пріоритеті для зовнішньої та внутрішньої політики США.
"Те, що було сказано про Україну, є дуже фундаментальним для формування глобальної політики", – зазначив Алексєєв.
Він підкреслив, що питання свободи та демократії й пов'язана з ними тема України будуть дуже важливими для Гарріс. Вона продовжить підтримувати Київ, утім питання збільшення військової допомоги для України може бути дуже складним.
Камала Гарріс запевнила, що у випадку своєї перемоги, вона продовжить політику підтримки України. Політикиня пригадала, що попереджала Київ про загрози від РФ за п'ять днів до повномасштабного вторгнення. Вона додала, продовжить підтримувати країни НАТО та Київ і що саме вона мобілізувала для підтримки України зусилля понад 50 країн світу. Також Гарріс розкритикувала Дональда Трампа за його допомогу Путіну.
Раніше експрезидент США Барак Обама підтримав Камалу Гарріс. Він заявив, що вона готова очолити США. Обама відзначив здатність Гарріс дослухатися до людей і захищати їхні інтереси.
Зі свого боку Гарріс непрямо розкритикувала колишнього президента Дональда Трампа, припустивши, що її опонент на виборах є боягузом. Гарріс обґрунтувала свою позицію тим, що вважає політику приниження опонентів проявом відсутності сили у лідера.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.