росія намагалась включити дві свої поправки до документу, однак їх також відкинули
США ветували резолюцію Радбезу ООН щодо припинення вогню між Ізраїлем та Сектором Гази. Як пояснила посол Штатів Лінда Томас-Грінфілд, рішення було прийняте, оскільки в документі не було закріплене право Ізраїлю на самооборону. Перед голосуванням Рада безпеки також відхилила дві поправки, запропоновані росією.
В резолюції йшлося про необхідність запровадження "гуманітарних пауз" для надання допомоги жителям Гази. США виступили проти, Велика Британія та рф утрималися від голосування. Про це повідомила пресслужба ООН.
"У той час як 12 із 15 членів Ради проголосували за текст, запропонований Бразилією, один (Сполучені Штати) проголосував проти, а двоє (росія та Велика Британія) утрималися. Голос "проти" будь-якого з п’яти постійних членів Ради припиняє дію будь-якого заходу, запропонованого їй. Постійними членами органу є Китай, Франція, Російська Федерація, Велика Британія та США", - йдеться у повідомленні.
За словами Лінди Томас-Грінфілд, Ізраїль має право на самооборону, що відображено в статті 51 Статуту ООН. Таокж це право було підтверджено в попередніх резолюціях Радбезу. Тому, на думку представниці Штатів, "ця резолюція мала зробити те саме".
Вона сказала, що хоча США не можуть підтримати резолюцію, вони продовжуватимуть тісно співпрацювати з усіма членами Ради щодо кризи між Ізраїлем та сектором Гази. Окрім цього Штати не припинять наголошувати на необхідності "захисту цивільних осіб, включаючи представників ЗМІ, гуманітарних працівників та офіційних особ ООН", додала Томас-Грінфілд.
"Так, резолюції важливі, і так, ця Рада повинна висловитися. Але дії, які ми вживаємо, повинні ґрунтуватися на фактах на землі та підтримувати пряму дипломатію, яка може врятувати життя", - зазначила посол США.
Резолюцію розробила Бразилія, яка головує в Раді безпеки в жовтні. Посол країни Сержіу Франса Данезе зазначив, що бразильська сторона "прислухалася до заклику з почуттям терміновості і відповідальності", а Радбез мав "дуже швидко вжити заходів". За словами Данезе, "параліч Ради (безпеки) перед обличчям гуманітарної катастрофи не відповідає інтересам міжнародної спільноти".
Росія зі свого боку пропонувала низку поправок до резолюції. Як зазначає ООН, в них містився заклик до негайного, тривалого і повного припинення вогню, а також до припинення нападів на цивільне населення.
17 жовтня під обстріл потрапила баптистська лікарня у секторі Гази. За повідомленнями офіційних палестинських осіб, загинуло понад 500 людей. Ізраїль та ХАМАС обвинувачують одне одного в трагедії. Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас оголосив триденну жалобу у зв'язку із загибеллю людей. Він скасував свій візит на саміт у Йорданії. Іран, Ірак та Ліван також оголосили день жалоби. Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії назвало удар по лікарні в Газі "огидним злочином" Ізраїлю.
Водночас Ізраїль вважає, що палестинська сторона завищила кількість жертв. При цьому ЦАХАЛ звинуватив ХАМАС в тому, що радикали знали, що в установу влучила не ізраїльська ракета, однак публічно це не підтверджували.
18 жовтня президент США Джо Байден відвідав Ізраїль на знак підтримки у війні проти ХАМАС. Він заявив, що ІДІЛ на тлі радикалів "виглядають дещо раціональніше". Напередодні в інтервʼю Байден зазначив, що одночасно виступає за знищення ХАМАС та за збереження палестинської автономії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.