Американська авіація атакувала сховища ракет, дронів і берегові радари після нападу на танкер Kiku в Ормузькій протоці
Американська авіація вдруге за кілька днів завдала ударів по військових об'єктах Ірану - цього разу у відповідь на атаку іранського дрона проти танкера в Ормузькій протоці. Президент США Дональд Трамп знову пригрозив Тегерану повним знищенням, якщо ескалація не зупиниться.
Сили Центрального командування США (CENTCOM) завдали додаткових ударів по кількох цілях в Ірані після того, як Іран атакував цивільний танкер біля своїх берегів. Танкер під панамським прапором проходив поблизу Ормузької протоки з понад двома мільйонами барелів сирої нафти.
"Винищувачі ВМС і ВПС США сьогодні вночі завдали ударів по 10 іранських військових об'єктах у кількох локаціях у Гібралтарській та Ормузькій протоках і поблизу них через атаку іранських безпілотників на танкер M/T Kiku", - йдеться у повідомленні.
U.S. Navy and Air Force fighter jets conducted strikes tonight on 10 Iranian military targets at multiple locations in and near the Strait of Hormuz for Iran's drone attack on M/T Kiku. pic.twitter.com/Z0TLZRqmF6
— U.S. Central Command (@CENTCOM) June 28, 2026
Американські військові літаки атакували іранську військову інфраструктуру спостереження, системи зв'язку, об'єкти протиповітряної оборони, сховища безпілотників та мінні загороджувальні споруди.
"Американські літаки щойно завдали удару по іранських сховищах ракет і дронів, а також по прибережних радіолокаційних станціях за чергове порушення угоди про припинення вогню! Цілком можливо, що вони ніколи не винесуть уроку!", - заявив президент США у соцмережі Truth Social.
Трамп також написав, що "може настати момент, коли ми більше не зможемо бути розсудливими і будемо змушені військовими силами завершити роботу, яку ми дуже успішно розпочали".
У п'ятницю американська авіація поцілила в об'єкти на території Ірану. Приводом став черговий напад дрона на танкер M/V Ever Lovely. У CENTCOM уточнили, що під час тієї операції було знищено берегові РЛС, а також сховища іранських ракет та БПЛА.

Іран завдав ударів безпілотниками і ракетами по військових об'єктах США в Кувейті та Бахрейні у відповідь на американські удари. Корпус вартових ісламської революції (КВІР) заявив, що дії США порушили режим припинення вогню і "призведуть до повного зупинення всіх дипломатичних процесів".
КВІР стверджує, що удари були спрямовані проти "ключових об'єктів військової інфраструктури США", зокрема авіабази "Алі Аль-Салем" у Кувейті та штабу П'ятого флоту США в Бахрейні. Іранське державне телебачення підтвердило інформацію про вибухи в районі на північ від Ормузької протоки. Ескалація ставить під загрозу крихке перемир'я саме тоді, коли сторони мають узгодити суперечливі деталі за столом переговорів.
В повідомленні CENTCOM наголошується, що транзит комерційних суден через Ормузьку протоку триває. Збройні сили США залишаються пильними та готовими до дій.
17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ мав стати основою для напрацювання деталей підсумкової угоди упродовж 60 днів. Проте вже за тиждень після підписання Іран атакував судно дронами в Ормузькій протоці - і глава Білого дому назвав це прямим порушенням домовленостей.