США могли вплинути на рішення Ізраїля щодо наземної операції в Газі - Bloomberg

Вашингтон пропонує свої моделі ведення війни, аби зменшити кількість жертв серед мирного населення

США та Ізраїль
Американський вплив на процес є дуже інтенсивним, кажуть джерела журналістів

Сполучені Штати Америки активно комунікують з Ізраїлем щодо війни в Секторі Гази. Вашингтон сильно впливає на рішення, які приймає або прийматиме в подальшому Єрусалим. Такого рівня впливу не бувало раніше.

Про це з посиланням на ізраїльську адміністрацію пише видання Bloomberg. Зазначається, що в США бачать найголовнішою ціллю зменшити кількість загиблих мирних мешканців серед палестинців.

Так, з журналістами спілкувалися троє високопоставлених чиновників адміністрації в Єрусалимі. Всі вони давали свідчення на умовах анонімності. 

Незалежно один від одного всі троє підтвердили, що участь Вашингтону в цій війні (в дипломатичному сенсі) є дуже значною. Більше того: цей вплив є "глибшим та іненсивнішим", ніж будь-коли в минулому. 

"За словами ізраїльських чиновників і людей, близьких до уряду, вплив США вже визначає спосіб проведення наступу – зокрема, як обмежити жертви серед 2 мільйонів цивільних, які живуть в Газі – і плани уряду щодо того, що буде після його завершення", - пишуть журналісти. 

Видання нагадує, що про підготовку наземного вторгнення в газу Ізраїль оголосив ще тиждень тому. Однак його, як ми бачимо, все ще не трапилося. Навіть більше того: нещодавно в ЦАХАЛі припустили, що наступ на ХАМАС може бути "чимось іншим, ніж ви думаєте". За їхніми словами, він може розпочатися пізніше і тривати довше, розгортаючись у несподіваний спосіб.

Зазначається також, що останніми днями в Ізраїль постійно прибувають американські високопосадовці - на рівні держсекретаря, міністра оборони тощо. Нарешті, на переговори з Нетаніягу прилетів особисто президент Байден. 

"Байден зосереджений на тому, щоб зменшити ймовірність поширення цієї війни на інший фронт… Це його головна мета" – казав в інтерв'ю міністр закордонних справ Ізраїля Елі Коен. 

А прем'єр Нетаньяху після візиту Байдена заявив, що сторонами була досягнута домовленість про "співпрацю, яка змінить співвідношення сил на всіх театрах військових дій". Сам же американський лідер сильно стурбований величезною кількістю жертв серед мирного населення Гази та потенційного розширення цього конфлікту. Томі він пропонує Єрусалиму різного роду "альтернативи", резюмує Bloomberg. 

Конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем: що відбувається зараз 

Станом на цей час продовжуються взаємні обстріли між бойовиками та ізраїльською армією. ЦАХАЛ здійснює коврові бомбардування Гази, що більшістю аналітиків та експертів розцінюється як підготовка до наземної фази операції. 

Однак вона все ще не починається, не дивлячись не та, що її активно прокачують медійно. Про те, що скоро ЦАХАЛ побачить Газу зсередини, казав міністр оборони країни Йоав Галлант. А прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу обіцяє скору перемогу в цій війні. В свою чергу, Єрусалим активно підтримують Сполучені Штати, надаючи військову та фінансову підтримку.

Чого ж не починається наземна операція? Скоріше за все, саме через особливості її планування. Як "Інформатор" вже неодноразово писав раніше, Газа є дуже густонаселеною територією (понад 2 мільйони жителів) з високою щільністю міської забудови. За розмірами ж весь сектор займає площу розміром з одну третину Києва. Широкомасштабні бойові дії в таких умовах - це катастрофа на кшталт Бахмуту. Тобто зруйновано буде все, а рахунок загиблих цивільних може врешті рахуватися сотнями тисяч людей.

Тому ЦАХАЛ та партнери Єрусалиму на світовій арені (зокрема, США) наразі, очевидно, шукають більш-менш прийнятні шляхи для реалізації цього плану. Однак те, що рішення про вторгнення до Гази, окупацію сектору та повне фізичне знищення ХАМАСу вже прийнято, не залишає особливих сумнівів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube