США припускають, що рф може застосувати хімічну зброю через поразки: що каже українська розвідка

Читать на русском

Росія вкладає кошти у нарощування свого потенціалу у галузі хімічної зброї

Читать на русском
США припускають, що рф може застосувати хімічну зброю через поразки: що каже українська розвідка
Може бути точкове застосування хімічної зброї

Росія вкладає кошти у нарощування свого потенціалу у галузі хімічної зброї

Представники Білого дому вважають, що путін може застосувати хімічну зброю в Україні, якщо його війська продовжать зазнавати поразки на полі бою. Але у США немає даних про те, що така атака в Україні неминуча. Про це написало видання Politico з посиланням на офіційних осіб США та Пентагону.

За словами одного з чиновників, в атаці можуть бути залучені хімічні речовини, які легко приховати. Тоді Заходу буде складніше покласти відповідальність на росію. Зокрема, рф може використати хімічну зброю, яку пов'язують із застосуванням при отруєнні Олексія Навального.

Деякі хімічні речовини окупанти можуть використати для атаки з масовими жертвами, хоча відомо, що Москва використовувала нервово-паралітичну речовину "Новачок" проти однієї-двох осіб за один раз, зазначили чиновники та експерти. Наприклад, деякі хімічні речовини можуть бути перетворені в аерозоль або використані в боєприпасах, щоб завдати шкоди великій групі людей.

Як пише видання, США давно знають, що росія вкладає кошти у нарощування свого потенціалу у галузі хімічної зброї. Побоювання щодо її потенційного застосування в Україні виникають, оскільки в США все більше вважають, що рф вдасться до нетрадиційних методів ведення війни, якщо продовжить втрачати позиції.

Ця оцінка підштовхує адміністрацію Байдена до вдосконалення виявлення та підготовки до потенційної хімічної атаки. Восени Пентагон направив команди до країн Східної Європи, щоб оновити процедури у збройних силах на випадок хімічної чи біологічної загрози. Чиновники також наполягають на перегляді підходу США як до підготовки, так і до реагування на потенційні атаки із застосуванням хімічної зброї.

Українська розвідка прокоментувала заяву Білого дому про хімічну зброю

Як пише видання Укрінформ, українська розвідка не підтверджує інформацію про те, що росіяни масово перевозять боєприпаси з отруйними речовинами. Водночас на території України діють підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил рф.

"Однозначно у них хімічна зброя є, у них підрозділи РХБ захисту на території України, які можуть застосовувати хімічну зброю, є. Але розвідка на даний час не підтверджує те, що росіяни масово перевозять боєприпаси з отруйними речовинами. Може бути точкове застосування хімічної зброї, наприклад, зброї дратівливої дії, що діє на органи зору, на дихання. Вони намагались робити такі спроби. У наших військовослужбовців є в кожному підрозділі, при кожному військовослужбовці є засоби для захисту органів дихання і засоби захисту шкіри", – повідомив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Відповідаючи на запитання, чи збільшили росіяни застосування фосфорних снарядів під час атак на позиції українських військових на Донеччині, він зазначив, що про збільшення говорити не доводиться. Однак іноді таке застосовування спостерігається.

Що робити при хімічній атаці

Розробка, виробництво, накопичення та застосування хімічної зброї заборонені Конвенцією ООН. Окупанти можуть порушити ці зобов’язання та застосувати заборонені речовини як проти військових, так і цивільного населення. Хімічна зброя є вкрай шкідливою, а її використання не завжди вдається швидко визначити. 

Ознаки застосування хімічної зброї. Якщо ви знаходитись у зоні бойових дій, звертайте увагу на такі зовнішні ознаки застосування хімічної зброї:

  • двоє або більше осіб стали недієздатними з незрозумілих причин,
  • знайдено невідомі рідини, порошки або пари,
  • відчуваються незрозумілі запахи або смаки,
  • знайдено невідомі або покинуті без нагляду матеріали, пристрої чи обладнання,
  • спостерігається масова швидка загибель дрібних тварин (птахів, комах),
  • спостерігається масовий вияв фізичних симптомів ураження хімічними речовинами (детально про фізичні симптоми читайте нижче).

Будь-яка з цих ознак може свідчити про застосування хімічної зброї. Про наявність таких ознак радять викликати службу екстреної допомоги (диспетчер викличе бригаду потрібної служби) — 112. Важливо! Якщо ви маєте підозру щодо застосування хімічної зброї, реагуйте належним чином, щоб зменшити потенційну шкоду собі та іншим. Не наражайте себе на небезпеку.

Першочергові дії в зоні хімічного ураження. Що робити, якщо ви опинились поблизу зони ураження хімічною зброєю:

Якщо під час хімічної тривоги ви на вулиці:

  • Залиште територію ураження. Чим коротшим буде контакт з хімічними речовинами та чим далі ви будете від епіцентру ураження, тим меншою буде потенційна шкода від них.
  • Намагайтесь рухатись швидко, але не бігти. Ваше дихання має бути спокійним та повільним, щоб вдихати якнайменше отрути.
  • Знайдіть укриття поблизу. Якщо це можливо, повертайтесь у своє помешкання.

Якщо під час хімічної тривоги ви в приміщенні:

  • Якщо можливо, підніміться на найвищий поверх і знайдіть кімнату з якомога меншою кількістю вікон та дверей. Хімічні речовини, як правило, важчі за повітря, тому на верхніх рівнях будинків повітря буде чистішим.
  • Закрийте вікна, двері, вентиляційні отвори та все інше, що допомагає потрапляти повітрю в приміщення ззовні.
  • Не їжте і не пийте нічого, що могло зазнати впливу хімічних речовин.
  • Увімкніть новини по радіо, телебаченню чи в інтернеті, щоб отримувати оновлені повідомлення про здоров’я та безпеку. Вам мають повідомити, коли буде безпечно виходити на вулицю.

Якщо ви перебуваєте у своєму автомобілі й не можете залишити уражену зону, зведіть до мінімуму ризик впливу хімічної речовини:

  • З’їжджайте на узбіччя так, щоб не блокувати та не заважати руху аварійних автомобілів.
  • Вимкніть двигун і закрийте всі вентиляційні отвори, які втягують зовнішнє повітря, включаючи вентиляційні отвори кондиціонера. Запуск двигуна та їзда втягують зовнішнє повітря в автомобіль і можуть піддати вас впливу хімічних речовин.
  • Щоб звести до мінімуму кількість хімічної речовини, яку ви вдихнете, прикрийте рот і ніс тканиною, наприклад, шарфом або носовою хусткою.
  • Слухайте подальші вказівки від аварійного персоналу на місці події або слухайте новини по радіо чи слідкуйте за офіційними джерелами в інтернеті.

Симптоми хімічного ураження та першочергові заходи з безпеки. Основні фізичні симптоми застосування хімічних матеріалів:

  • міоз (надмірне звуження зіниць),
  • дезорієнтація та пітливість,
  • посмикування та судоми,
  • подразнення дихальних шляхів і утруднення дихання,
  • подразнення очей і шкіри,
  • нудота та блювота,
  • втрата свідомості
    .

Що робити, якщо у вас з’явилися симптоми хімічного ураження, або ви вважаєте, що ви мали контакт з хімічною речовиною (протягом 15 хвилин після впливу):

  • Зніміть верхній шар одягу.
  • Якщо можливо, покладіть одяг у пакет і закрийте його. Помістіть цей герметичний пакет в інший пакет і запечатайте клейкою стрічкою.
  • Пізніше буде надано інструкції щодо його утилізації або очищення.
  • Якщо у вас є ознаки або симптоми впливу їдких або подразливих речовин – наприклад, почервоніння, свербіж та печіння очей або шкіри — промийте їх водою.
  • Якщо очі печуть або подразнені, промийте їх водою протягом 10-15 хвилин. Не використовуйте мило для промивання очей.
  • Не торкайтеся інших людей, щоб уникнути можливого поширення хімікату.

Ураження, спричинене хімічним агентом, не може передаватися від людини до людини. Це не заразне захворювання, яке може передаватися при кашлі або чханні. Однак люди можуть поширювати хімічну речовину, якщо вона потрапляє на їхню шкіру, одяг або волосся. Якщо хтось інший контактує з хімічною речовиною таким чином, він може постраждати. Після того, як ви контактували з людьми, які зазнали хімічного впливу, зніміть верхній одяг і вмийтеся, ймовірність поширення хімічних речовин значно зменшиться.

Яка хімічна небезпека для українських військових існує на фронті — читайте тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.