США працюють над експортом зерна з України без участі росії: яким може бути новий маршрут

План Штатів передбачає можливість експортувати 4 млн тонн зерна до жовтня.

США
Вашингтон веде перемовини з Києвом та Анкарою

США ведуть переговори з Туреччиною, Україною та сусідами Києва щодо збільшення використання альтернативних шляхів експорту українського зерна. Цей процес відбувається без участі росії.

Про це повідомляє Wall Street Journal з посиланням на офіційних осіб.

"Підтриманий США план передбачає збільшення потужностей України для експорту чотирьох мільйонів тонн зерна на місяць річкою Дунай до жовтня", - йдеться у матеріалі.

Журналісти зазначили, що значну частину українського зерна відправляли вниз по річці та через Чорне море до найближчих портів Румунії та переправляли далі в інші пункти призначення. Хоча цей маршрут буде повільнішим і дорожчим, він працюватиме як альтернатива Чорноморському судноплавному коридору, створеному минулого року в рамках "зернової угоди", пише ЗМІ.

У свою чергу турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган намагається відновити "зернову угоду" до того, як зібране українське зерно почне накопичуватися на початку вересня, розповіли журналістам дипломати.

Водночас США розглядають усі варіанти, включаючі військові, щоб захистити кораблі, які прямують до та з дунайських портів України, заявив неназваний американський чиновник.

Експорт зерна з України

Коли росія вийшла з "зернової угоди" у середині липня цього року, вивозити зерно Чорним морем стало неможливо, оскільки країна-окупант загрожує обстрілювати усі судна, які йтимуть в українські порти.

США почали шукати альтернативні маршрути для експорту зерна з України. Розглядаються варіанти для вивозу продукції сухопутним шляхом. Ще можуть почати транспортування через води Румунії та Болгарії замість акваторії Чорного моря.

Німеччина також працює над тим, щоб українське зерно не залишилося у сховищах. Країна активізувала роботу з його вивезення залізницею. Йдеться про блокування 32 мільйонів тонн зерна. Відомо, що ціни на зерно ростуть на тлі блокади українських портів, але до кризових показників ще далеко.

Нагадаємо, восени цього року Латвія має намір почати перевезення українського зерна. Залучать до цього процесу Національну державну залізничну компанію (LDz). Технологічні можливості такої логістики дозволяють транспортувати за рік від 500 тисяч до 1 млн тонн зерна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube