США посилили зусилля, щоб Іран не міг виготовляти безпілотники та передавати росіянам - NYT

Водночас на цьому шляху є перепони

США посилили зусилля, щоб Іран не міг виготовляти безпілотники та передавати росіянам - NYT
Іранський дрон-камікадзе

Адміністрація президента США Джо Байдена зробила широкі зусилля, щоб зупинити здатність Ірану виробляти та постачати безпілотники до росії, яка використовує їх у війні проти України. Це є відлунням її багаторічної програми з припинення доступу Ірану до ядерних технологій.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на заяви співробітників розвідки, військових і службовців національної безпеки, передає Інформатор. 

Згідно з їх словами, програма спрямована на те, щоб придушити здатність Ірану виробляти безпілотники, утруднити росіянам запуск дронів-камікадзе, і, якщо все інше не вдасться, забезпечити Україну оборонною зброєю. 

"Широта зусиль стала яснішою за останні тижні. Адміністрація прискорила свої кроки щодо позбавлення Ірану західних компонентів, необхідних для виробництва безпілотних літальних апаратів, що продаються росії, після того, як стало очевидно, що уламки цих безпілотників містять американські технології", - йдеться в повідомленні.

Позбавити Іран доступу до важливих запчастин для безпілотників виявилося так само важко, як і випадку компонентів для центрифуг впродовж останніх десятиліть, щоб не дозволити Тегерану збагачувати уран для ядерної бомби. Американські розвідники сказали виданню, що іранці використовують в програмі з виробництва безпілотників свій досвід, який вони здобули в будівництві центрифуг. Вони шукають технології «подвійного призначення» на чорному ринку, щоб обійти експортний контроль.

"Насправді одну з іранських компаній, яку Британія, Франція і Німеччина вважають ключовим виробником одного з двох видів безпілотників, купили росіяни. Qods Aviation багато років тому була внесена в список ООН, який перелічує всіх постачальників іранської ядерної і ракетної програм. Компанія, яка належить іранським військовим, змогла розширити свої лінії виробництва безпілотників, попри санкції", - йдеться в статті. 

Адміністрація Байдена втратила надію на те, що вдасться відродити ядерну угоду з Тегераном за 2015 рік. Тож вона додає нові санкції кожні кілька тижнів. Також, щоб зупинити атаки безпілотників по Україні, помічники Байдена співпрацюють із Ізраїлем, у якого є великий досвід боротьби з іранською ядерною програмою.

Удари іранськими дронами по Україні

18 грудня, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що російська федерація поновила удари по Україні іранськими дронами-камікадзе "Shahed" завдяки новій партії, але використовує їх ощадливіше.

19 грудня російські окупанти завдали 1 ракетного удару, а також близько 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Крім того, ворог застосував 28 іранських ударних безпілотників "Шахед-136", 23 з яких збили Сили оборони України. В результаті цих ударів постраждала цивільна інфраструктура та мирне населення.

Своєю чергою Іран відкидає будь-які звинувачення у військовій підтримці росії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube