США планують продовжувати підтримувати Україну: підсумки неанонсованої зустрічі Саллівана з Єрмаком у Києві

Читать на русском

Радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван приїхав до України з неоголошеним візитом і зустрівся з Єрмаком

Читать на русском
Андрій Єрмак, Джейк Салліван
Зустріч Єрмака і Саллівана відбулася 20 березня

Радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван приїхав до України з неоголошеним візитом і зустрівся з Єрмаком

Радник президента США Джо Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван 20 березня приїхав до України з неоголошеним візитом. Він зустрівся з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, якого запевнив у тому, що американська влада робить все можливе для забезпечення України військовою підтримкою

Про те, як пройшла зустріч, українським журналістам розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак, а також радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван на брифінгу. Зокрема, Єрмак наголосив, що відбулися дуже важливі розмови, які не залишили сумнівів щодо продовження підтримки з боку США.

Під час брифінгу від журналістів було чимало запитань про канал комунікації Єрмака з Салліваном, його ефективність з початку широкомасштабного вторгнення, зокрема у вирішенні задач щодо необхідних озброєнь для ЗСУ, про що домовлялися президенти США та України. Єрмак сказав, що з Салліваном завжди говорить "на тему абсолютно конкретних речей, за дорученням наших президентів". І дуже багато речей в їх розмовах і консультаціях, за його словами, допомагають потім ухвалювати відповідні рішення. 

"Я дійсно сьогодні в котре почув від пана Саллівана абсолютно безперечну тезу про підтримку США, про двопартійну підтримку США. Ми точно знаємо, що сьогодні адміністрація президента Байдена і вся команда (і безпосередньо Джейк) робить все можливе для ухвалення так необхідного нам пакету допомоги", - заявив голова ОПУ після зустрічі з Джейком Салліваном.

За словами Єрмака, разом з Салліваном вони обговорили ситуацію на фронті, ситуацію щодо потреб ЗСУ, щодо підтримки з боку США. А також - підготовку до Вашингтонського саміту, підготовку щодо проведення першого іноваційного саміту щодо формули миру тощо. Наголосив, що "будуть робити це і надалі, і сьогодні дуже важливо було зробити таку звірку годинників". 

"Я також хочу сказати, що наш стратегічний партнер, США, навіть в цій ситуації [з затримкою ухвалення в Конгресі пакету військової допомоги Україні США] знаходить можливість [надати новий пакет оборонної допомоги на $300 мільйонів]. І ви знаєте, що навіть не чекаючи на ухвалення цього пакету, ми отримали тиждень тому новий пакет допомоги. Для нас дуже важливо, що ми знаходимося у постійній комунікації на різних рівнях. І наші військові - на постійній щотижневій комунікації, і розвідка, і т.д. Тому зустріч була дуже змістовною", - додав Єрмак. 

Радник президента США зазначив, що через два роки після початку жорстокого зазіхання на суверенітет України і її територіальну цілісність, Київ все ще стоїть, Україна все ще стоїть. І це відбувається завдяки "хоробрості та відвазі, винахідливості та завзятості українського народу", сказав він.

"Я тут сьогодні, щоб сказати, що ми віримо у вас. Ми віримо, що ви переможете. Ми віримо, що ви побудуєте світле майбутнє для українського народу, більш сильну демократію, стійку і безпечну країну, яка зможе відбити майбутню агресію. І ми будемо вашим партнером на кожному етапі шляху", - сказав він.

Він наголосив, що перебуває в Києві, "щоб сказати, що ви маєте вірити в Сполучені Штати. Ми стояли на вашому боці від самого початку цієї війни. Ми надали величезну підтримку і продовжуватимемо робити це щодня всіма доступними нам способами".

"Я знаю, що тут є питання через коливання в нашому Конгресі впродовж місяців, які минули без ухвалення додаткового законопроєкту, пакету допомоги, на який ви дійсно заслуговуєте і за який президент Байден бореться щодня... На наш погляд, ми впевнені, що доб'ємося цього. Цю допомогу ми отримаємо для України", - заявив Салліван.

Він також додав, що адміністрація Байдена має намір зробити все, що в її силах, щоб продовжувати підтримувати Україну у її зусиллях у міру просування вперед.

"І ми також будемо працювати з рештою світу, коаліцією з більш ніж 50 країн, які рішуче підтримують Україну", - зазначив радник президента США.

Також він сказав, що, на його думку, буде перемогою України. Зокрема, йдеться про її незалежність, суверенність та здатність стримувати майбутню агресію тощо.  

"Я сказав, що сьогодні Україна повинна перемогти. І що це означає? Це означає, що Україна вийде з цієї війни суверенною, незалежною, вільною, здатною стримувати майбутню агресію, з сильною, динамічною демократією, з глибокими демократичними інститутами, з економікою, що зростає не тільки в традиційних галузях, а й у сфері високих технологій, в галузях, в яких ви впроваджуєте інновації, і навіть перед обличчям російських атак ви впроваджуєте інновації. Ось що означає перемога", - додав також він.

Брифінг Андрія Єрмака і Джейка Саллівана
Брифінг Андрія Єрмака і Джейка Саллівана

Візит сенатора-республіканця Ліндсі Грема

18 березня сенатор-республіканець США Ліндсі Грем також приїжджав до Києва, де висловив переконання, що володимир путін фальсифікував результати виборів президента рф. За словами Грема, це робить його нелегітимним лідером. американський політик планує звернутися до адміністрації президента Джо Байдена з проханням визнати росію державою-спонсором тероризму.

Грем також закликав українських законодавців якомога швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію. Також він запропонував відправляти на фронт людей, яким менше ніж 25 років. Окрім того, сенатор закликав українців не опиратися на те, чи підтримуватимуть їх США, приймаючи рішення про мобілізацію.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На київській Троєщині триває будівництво верхової гілки з'їзду з Подільсько-Воскресенського мосту. Як саме проєктувальники продумали проїзд транспорту, і від яких варіантів вирішили відмовитися - розкриває інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.