Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У США заявили, що самі мають небагато цих далекобійних ракет
Сполучені Штати не відправлять Україні ракети великої дальності ATACMS. Замість них розглядають інші варіанти, щоб
надати українським військовим більше можливостей на полі бою. Таке рішення пояснили тим, що США мають "відносно небагато" ATACMS, і військові повинні підтримувати власні рівні критичної зброї у своїх запасах. Про це в інтерв'ю Defense One заявив голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
"Поки що є політичне рішення не робити цього (не надавати ракети - ред.). З військової точки зору, у нас відносно небагато ATACMS, ми також повинні переконатися, що підтримуємо власні запаси боєприпасів. І дальність зброї - я думаю, що є трохи перебільшення щодо того, що ATACMS може зробити, а що ні. Радіус дії ATACMS великий, але є інші системи, які можуть забезпечити вам такий діапазон. Є БПЛА, наприклад, які можуть це зробити, і британці мають кілька систем. Тож це деякі речі, які ми розглядаємо. Але зараз ми не надаємо ATACM", - заявив Міллі.
Відмова надати Україні ракети ATACMS не сподобалася генералу США у відставці Бену Ходжесу. На його думку, українці повинні отримати можливість нанести удар по штабу Чорноморського флоту рф у Криму.
"Я справді здивований, враховуючи талант залучених людей, наскільки непослідовними є такі виправдання... Від Одеси до Севастополя рівно 300 кілометрів. Отже, якби Україна могла запустити ATACMS прямо зараз, то Чорноморському флоту вже довелося б передислокуватися... Проблема адміністрації Байдена в тому, що вони не хочуть давати можливість українцям використовувати все, що у нас є, небезпечні ескалації. Але якщо ми заявляємо, що "Крим - це Україна", то тоді це законна ціль ЗСУ", - заявив Ходжес.
ATACMS (Army Tactical Missile System) - це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс з ракетами класу земля - земля. Він призначений для ураження точкових цілей, розташованих у глибині оборони противника. Ракети можуть знищувати командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади ПММ тощо. Ракети ATACMS стріляють на відстань до 300 км.
Нагадаємо, Жданов розповів, куди ЗСУ першочергово вдарять ракетами ATACMS, якщо їх отримають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.