Свою брехню рашисти побудували на помилці іноземного журналіста
30-го жовтня Центр стратегічних комунікацій випустив матеріал, що розвіює черговий фейк рашистів. Так, росіяни заявляли, наче захисники України влучають в цивільних, коли стріляють з автоматів по іранським дронам-камікадзе. Посилалися вони на матеріал німецького видання, але його автор уже спростував такі заяви.
Мова йдеться про матеріал журналіста німецького видання Der Spiegel Йорга Ремера від 26 жовтня – «Як Україна збиває російські безпілотники-камікадзе». Він присвячений загрозі, яку несуть у собі ворожі дрони, а також методи боротьби з ними. Водночас, описуються і випадки збиття безпілотників зі стрілецької зброї.
Через один момент у матеріалі рашисти одразу побачили в цьому можливість розігнати фейк. Так, вони заявили, наче офіційно повідомляється про випадки загибелі цивільних через спроби збити дрони-камікадзе. Звичайно, рашисти заявили, наче саме так і написав Йорг Ремер.
Фактчекінговий ресурс StopFake звернувся до журналіста, аби він уточнив, що саме мав на увазі в своєму матеріалі. Справа в тому, що його останнє речення щодо загиблих мирних жителів не стосувалося України. Подібні випадки траплялися за інших умов в інших частинах світу, але в нашій країні до подібного боротьба з безпілотниками не призводила.
«Я вражений тим, що уривок з мого матеріалу був використаний як джерело фейкової новини на російських сайтах. Це загальне твердження, у мене немає інформації про травми чи смерті, викликані спробами стріляти по безпілотниках з вогнепальної зброї», – зазначив журналіст.
Він змінив своє останнє речення в матеріалі, уточнивши, що мова йде про «інші місця». Це дає змогу зрозуміти, що в Україні подібних випадків не зафіксовано. Таким чином, джерело російського фейку знову вичерпалося, а брехня стала очевидною.
Мова йде про безпілотники іранського виробництва Shahed 136, які активно використовує рф для атаки на нашу критичну інфраструктуру та цивільних. Українці вже знають їх під абстрактною назвою «мопеди» через характерний дуже гучний звук роботи двигуна дрона.
Борються з ними всіма можливими методами. Зокрема, це звичайне протистояння повітряним загрозам за допомогою систем ППО. Водночас, дрони доволі хлипкі, і збити їх вдається навіть зі стрілецької зброї при правильному використанні. Зазначимо, що цивільних просять не вдаватися до спроб збити дрони за допомогою власної зброї – це може наробити більше шкоди, ніж добра. Також для боротьби з дронами застосовуються і обмеження сигналів, що надходять від операторів – через це місцями можуть спостерігатися деякі проблеми зі зв’язком та Wi-Fi.
Нагадаємо, що за добу ЗСУ ліквідували рекордну кількість окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.