Справа Галушкіна: меценати вишикувалися у чергу, аби внести заставу у 5 млн грн

Нардеп і експрезидент Петро Порошенко хотів вносити заставу за колишнього командувача ОТУ Харків Юрія Галушкіна, однак гроші за нього внесла інша юридична особа, чиє ім'я не розкривають

Генерал Юрій Галушкін
Генерала Галушкіна врятували від СІЗО

Колишній командувач ОТУ "Харків" Юрій Галушкін, обвинувачений у провалах оборони Харківщини, вийде на свободу після внесення п’ятимільйонної застави. Адвокат генерала підтвердив оплату, але ім'я заставодавця залишається таємницею. Перед цим Галушкіна арештували на 60 діб в СІЗО.

Відомо, що на підтримку Галушкіна раніше виступив Петро Порошенко, однак фінансову допомогу надала інша особа. Всі необхідні документи захисник Галушкіна опублікував у своєму Facebook.

"Справа бригадного генерала Юрія Галушкіна. Черговий крок на волю !", - написав Михайло Величко.

Справа Галушкіна: меценати вишикувалися у чергу, аби внести заставу у 5 млн грн 1

Суд 21 січня обрав для генерала Юрія Галушкіна, колишнього командувача ОТУ "Харків", запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. За словами його адвоката Михайла Величка, необхідні кошти вже сплачено.

5 млн грн застави сплачені 22 січня
5 млн грн застави сплачені 22 січня

Питання внесення застави викликало резонанс. Раніше п’ятий президент України Петро Порошенко заявляв, що готовий забезпечити фінансову підтримку для Галушкіна, якого він знає ще з оборони Києва у 2022 році. Водночас сам Порошенко у соцмережах повідомив, що заставу внесла інша юридична особа.

"Українці, ви неймовірні! Щойно адвокати генерала Юрія Галушкіна повідомили, що необхідні кошти на заставу внесла інша юридична особа. Ми як ніхто у світі відчуваємо несправедливість. А значить, правда і Україна переможе", - написав Порошенко.

Довідка, що підтверджує отримання застави
Довідка, що підтверджує отримання застави

Нардепка Мар'яна Безугла зазначає, що історія кар'єри генерала Юрія Галушкіна відображає системні проблеми в кадровій політиці Збройних Сил України. За її словами, Галушкін розпочав шлях у повномасштабній війні з важливого завдання - формування територіальної оборони ще за часів Валерія Залужного. Однак через провали в організації був знятий із посади, але ненадовго: його знову повернули на керівну позицію - цього разу на Харківщині.

Призначення Галушкіна виглядало як частина "генеральської поруки", запевняє Безугла. Перед ним регіоном керував генерал Грицьков, якого Безугла називає "алкоголіком", який ігнорував свої обов’язки. Проте він залишався на посаді, адже був вчителем Залужного.

Далі, як пише Безугла, за часів Олександра Сирського, Галушкін отримав чергове підвищення, ставши заступником генерала Содоля. Його відповідальністю знову стала Харківщина. Під час повторного вторгнення Росії генерал, за словами Безуглої, перебував у стані "ступору та істерики". Це призвело до втрати частини області. Втім, після відсторонення він залишився заступником Содоля, який не висловив до нього претензій.

Найбільше здивування у Безуглої викликає те, що після провалу на Харківщині Галушкін був призначений "старшим" на всьому активному фронті, коли Содоль, розпочавши ротацію 24-ї бригади, поїхав до Одеси. Ця ротація, за словами Безуглої, закінчилася проривом росіян у Торецьк та Нью-Йорк.

Безугла про тотальні кадрові проблеми і призначення в ЗСУ
Безугла про тотальні кадрові проблеми і призначення в ЗСУ

Справа Галушкіна: що відомо

21 січня Печерський суд обрав запобіжний захід для генерала Юрія Галушкіна та полковника Іллю Лапіна (60 діб арешту з альтернативою внесення застави в сумі 5 млн грн для Галушкіна та 60 діб для Лапіна - ред.).

20 січня співробітники ДБР спільно зі СБУ затримали трьох військових: генералів Юрія Галушкіна, Артура Горбенка та полковника Іллю Лапіна. Їх підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до втрати частини території Харківщини в травні 2024 року.

За даними слідства, генерал Галушкін визначив позиції оборони для 125-ї бригади ТрО, які не відповідали її можливостям, хоча мав ресурси для посилення. Полковник Лапін, командир 415-го батальйону 23 ОМБр, не організував оборону населених пунктів та допустив самовільний відхід 12 військових. Він також віддав наказ без узгодження зі старшим командиром і проігнорував розпорядження про відновлення втрачених позицій. Адвокати генерала Галушкіна заявляли про політичний контекст справи та мають намір оскаржувати обвинувачення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube