За даними Укренерго, енергосистема продовжує відновлюватись після десяти масованих атак окупантів, у ній зберігається значний дефіцит потужності
В Україні споживання електроенергії зростає через зниження температури повітря. Через негоду залишаються знеструмленими 38 населених пунктів у двох областях. Заходи обмеження споживання застосовуватимуться з 14:00 до 21:00. Коли світло з’являється за графіком, будь ласка, не варто вмикати декілька потужних електроприладів одночасно. Про це повідомили в Укренерго.
Внаслідок масованої дронової атаки цієї ночі — у Тернопільській області були запроваджені аварійні відключення, попередні графіки застосування заходів обмеження там наразі не діють. Енергетики вже почали відновлювальні роботи, щоб якнайшвидше відновити стабільне енергоживлення у регіоні.
"Споживання електроенергії зростає. 26 листопада станом на 06:00 його рівень був на 5% вищим, ніж в той самий час попереднього дня — у понеділок. Це пояснюється утриманням морозної погоди в більшості областей упродовж всієї доби. 25 листопада добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 9,4% вищим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю, 22 листопада. Це пояснюється зниженням температури повітря, порівняно з минулим тижнем", - заявили в Укренерго.
Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після десяти масованих атак окупантів, у ній зберігається значний дефіцит потужності. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.
"Для збалансування енергосистеми — в усіх регіонах у період з 07:00 до 10:00 діяли та з 14:00 до 21:00 будуть застосовуватись графіки погодинних відключень. Ситуація в енергосистемі змінюється, а відповідно — можливі й зміни в застосуванні заходів обмеження. Актуальний графік застосування відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго)", - додали в Укренерго.
Через наслідки складних погодних умов на ранок залишались знеструмленими 38 населених пунктів: 35 — на Чернігівщині й 3 — у Сумській області. Аварійно-відновлювальні роботи у цих регіонах тривають. Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 7 197 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 684 МВт.
23 листопада енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії, що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з об’єднаною енергосистемою України. Вона була пошкоджена через ворожі обстріли.
«Протягом цього тижня Запорізька АЕС двічі опинялася на межі блекауту через постійні ворожі обстріли. Наразі роботу однієї з ліній живлення ЗАЕС, що була пошкоджена внаслідок обстрілу, відновлено. Станція знову має змогу отримувати електроенергію за двома лініями живлення. Вдячний енергетикам за роботу. Але ситуація на станції залишається загрозливою. Вкотре наголошую, що лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції», – зауважував міністр енергетики Герман Галущенко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.