Споряджені та готові: Гуменюк розповіла, коли флот рф може почати обстріли України

Читать на русском

Минулоріч росіяни були активнішими у морі

Читать на русском
Обстріли України з моря
Флот рф очікує на морози, щоб вдарити по Україні. Колаж: Інформатор

Минулоріч росіяни були активнішими у морі

У Чорному та Азовському морях наразі немає жодного російського ракетоносія. Вони не виходили на бойове чергування впродовж кількох тижнів. Втім, ворог може очікувати на погіршення погодних умов, щоб почати ракетні обстріли території України.

Про це повідомила речниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону. За її словами, минулого року росіяни були активнішими у морі.

“Минулого грудня вони були трохи активніші в морі. Вони можуть просто накопичувати цей потенціал і використовувати їх навіть з тієї відстані, на яку вони зараз відтиснуті. Бо ракети типу "Калібр" із морського базування можуть стартувати на відстань 2,5 тисячі кілометрів. Тобто, покриваючи всю територію України. Але поки що на бойовому чергуванні ми їх не спостерігаємо. Цілком ймовірно, що вони очікують посилення морозів”, – зазначила вона.

Сьогодні в Азовському морі фактично чергує один корабель. Він викриває надводну обстановку. У Чорному ж морі патрулювання проходить вздовж узбережжя, але кораблі “притиснуті” саме до території рф – тяжіють до Новоросійська. У північну та західну зони, які вони патрулювали раніше, тепер заходити не наважуються.

“Але, нагадаю, що вони (російські ракетоносії – ред.) споряджені, готові й, знаходячись у пунктах базування, можуть бути застосовані. Ворог таку практику вже проводив”, – підкреслила Гуменюк.

Ситуація у морі

Три країни, які мають вихід до Чорного моря, домовились про спільне розмінування акваторії від російських мін. Болгарія, Румунія й Туреччина планують зібратися у Стамбулі й підписати угоду. Свої підписи поставлять міністри оборони цих держав. Це має статися 11 січня 2024 року.

Також стало відомо, що російські законодавці планують анексію Азовського моря, територія якого є спільною між Україною та рф відповідно до договору 20-річної давності. Законопроєкт про визнання Азовського моря внутрішньоросійською водоймою Держдума планує схвалити до кінця 2023 року. Між тим ВМФ рф створив новий Азовський військово-морський округ зі штаб-квартирою у тимчасово окупованому Маріуполі, звідки загарбники планують частіше атакувати Україну ракетами "Калібр". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.