Росія планує анексувати Азовське море: коли збираються затверджувати злочинний законопроєкт

Держдума рф планує до кінця 2023 року визнати Азовське море внутрішньоросійською водоймою

рф буде анексувати Азовське море
Анексія ввійшла у звичну законотворчість країни-агресора

Російські законодавці планують анексію Азовського моря, територія якого є спільною між Україною та рф відповідно до договору 20-річної давності. Законопроєкт про визнання Азовського моря внутрішньоросійською водоймою Держдума планує схвалити до кінця 2023 року. Між тим ВМФ рф створив новий Азовський військово-морський округ зі штаб-квартирою у тимчасово окупованому Маріуполі, звідки загарбники планують частіше атакувати Україну ракетами "Калібр". 

На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, такий крок, імовірно, створить "умови для примусового визнання росією незаконної анексії окупованого Криму та Херсона, Запоріжжя та Донецька", пише у своєму матеріалі видання Newsweek.

Також нагадується, що рф та Україна у 2003 та 2004 роках підписали та ратифікували договір, який включав положення про те, що Азовське море, водоймище площею близько 15 000 квадратних миль (25 000 кв.м.), є історично внутрішнім водним простором як росії, так і України та що судна, що плавають під українськими чи російські прапори можуть плавати в ньому. Азовське море має свободу судноплавства, зазначили в ISW.

В лютому Верховна Рада денонсувала договір, заявивши, що москва порушила положення про те, що всі питання щодо Азовського моря повинні вирішуватися мирним двостороннім шляхом. У Києві також заявили, що передбачений договором дозвіл російським військовим кораблям вільно курсувати морем становить загрозу національній безпеці України.

У червні президент росії володимир путін підписав закон, який також денонсував договір, заявивши, що Україна втратила статус прибережної держави Азовського моря після того, як рф анексувала окремі території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Ситуація в Азовському морі: останні новини

Анексія визначається як насильницьке приєднання державою всієї або частини території іншої держави або нації в односторонньому порядку. В жовтні у ВМС ЗСУ розповіли про маневри ракетоносіїв росії в Азовському морі. Так, після тривалої перерви російські окупанти вивели в Азовське море кораблі, які є носіями крилатих ракет типу "Калібр".

Раніше речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, що російським кораблям немає де сховатися в Азово-чорноморському регіоні. За його словами, цей регіон досить невеликий, "і там особливо сховатися немає де, незалежно від того, в Азовське море вони щось переведуть, чи навпаки". Як він пояснює, "бавовна" пошкодила ланцюги забезпечення російського флоту, і тепер окупанти не можуть доставити "Калібри" на кораблі, що призвело до паузи в обстрілах України з використанням цих ракет. Плетенчук не виключає, що росіяни можуть знову повернути кораблі в Севастополь. Однак він вважає, що це малоймовірно, оскільки окупанти не хочуть ризикувати своїми бойовими кораблями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube