Через війну маленькі харків'яни вимушені ходити до школи прямо в метро
Російська агресія зруйнувала звичний плин життя майже всіх українців. Це торкнулося навіть малечі: через війну навчальний процес в Україні проходить "так-сяк", в гібридному режимі. Однак у Харкові вирішили забезпечити офлайн навчання дітей навіть попри війну - для цього їм обладнали "школи" прямо посеред метрополітену.
Про це повідомляє мерія міста. Очільник Харкова Ігор Терехов з гордістю зазначає, що такий досвід створення "метрошколи" для дітей є унікальним не тільки для України, але й для всього світу.
Так, навчальні класи для дітей почнуть роботу в метрополітені вже з 4 вересня - це завтрашній понеділок. Вони працюватимуть в дві зміни: з 9-ї ранку до 12-ї дня і з 13-ї до 16-ї дня. Навчатимуться таким чином лише наймолодші класи: з першого по четвертий. Форма навчання буде змішаною: окремі дні - вдома онлайн, інші - в метро.
Цей досвід є унікальним, розповідає мер міста. Харків демонструє приклад не лише іншим українським містам, але й усьому світові, впроваджуючи вимушені, зумовлені військовим часом інновації.
"Такого досвіду немає в жодному місті у світі. Харків - перший! Щодо того, як діти приїжджатимуть і проводитимуть час, як вчителі працюватимуть з ними, ми все це продумали... Тут (в метро - ред.) стартують заняття для більше ніж тисячі дітей! Це перший крок, і коли батьки побачать, які умови тут створено, кількість охочих, я впевнений, зростатиме", - з гордістю каже очільник міста.
Дітей відвозитимуть на уроки спеціально виділені шкільні автобуси. У міськраді розробили під це аж 34 маршрути. В метро для школярів буде організоване харчування - все за рахунок бюджету міста. Також на станціях працюватимуть психологи та медики, які зможуть оперативно надати дітям необхідну допомогу, якщо комусь стане зле або тривожно.
Перерви також проходитимуть у метро. Головний пріоритет для Харкова - безпека дітей, кажуть представники влади. Тож бавитися на вулицю малечу не випускатимуть.
Для кожного району міста (в Харкові їх 9) облаштована своя станція метрополітену. Заняття для младшокласників проводитимуться по понеділках, середах та п'ятницях.
Довго знаходитися в метро, пасажиропотік якого до війни складав приблизно 600 тисяч на добу, не дуже добре для здоров'я та самопочуття - особливо дитячого. Тож задля безпечного та комфортного навчання дітей у класах обладнали системи рекуперації повітря, спеціальне освітлення та звукоізоляцію. Мер зазначив, що у ДСНС схвалили навчання в метро та надали усі відповідні дозволи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.