Пʼятий президент намагається залишатися активним в українському інфополі завдяки допомозі армії, але і тут він спромігся стати обʼєктом суспільного обурення.
Не дивлячись на повномасштабну війну і зумовлене нею зменшення внутрішніх політичних подій в Україні, пʼятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко все одно фігурував в ряді скандалів. Останній з них - ситуація з БТР Spartan, які благодіний фонд політика вже закупив, але чомусь все ще не спрямував на потреби українського війська. Окрім того траплялися епізоди з свідченнями кума путіна Віктора Медведчука проти парламентарія, а також з викриттям масштабної ботоферми, яку приписують політичній силі "ЄС".
Інформатор згадав найгучніші інфоприводи останнього часу, повʼязані з Порошенком.
30 квітня координатор військового напрямку у Благодійному Фонді Сергія Притули Роман Сініцин опублікував в своєму Facebook пост, в якому звернувся до Порошенка з питанням, чому більшість з бронетранспортерів Spartan, які були закуплені через фонд політика "Справа громад", не були направлені на потреби українських військ. Пізніше, 10 травня, Сініцин, посилаючись на сайт фонду лідера "Євросолідарності", заявив, що з партії БТР в 14 одиниць на потреби армії передана лише одна машина.
"14 спартанів почали заїжджати в Україну ще в листопаді - грудні минулого року і які Порошенко обіцяв дослівно "десантурі в підкріплення дуже скоро під Авдіївку та Бахмут", - написав волонтер.
Сініцин поточнив, що не писав би пост з критикою фонду Порошенка, якщо б з листопада до травня в бік БФ Сергія Притули "не лилися тонни буруду від прихильників Порошенко і його політичної сили" щодо проекту організації "101 народний броньовик".
"Попри все ми свою справу зробили - уся партія в 101 одиницю передана в штат чотирьох механізованих підрозділів Сухопутних Військ. Частина техніки уже воює на Донбасі. Чому ж я пишу цей пост? В усьому на Землі є межа. У піарі, у політиці. В усьому. Але Порошенко цю межу переступив. Я пишу це як його колишній виборець (...) Тим часом партія спартанів фонду Порошенка близько півроку стоїть десь в ангарі в Києві. Причина цього невідома (...) Лицемірні. Ниці. Політикани", - додав автор посту.
З моменту публікації допису на сайті "Справа Громад" інформація щодо направлених на фронт БТР поновилася - тепер там вказується, що армія отримала не один, а два "Спартани" з чотирнадцяти.
Підозрюваний в держзраді та сприянні тероризму проросійський політик Віктор Медведчук, затриманий СБУ а потім виміняний на українських полнених, минулого травня повідомив силовикам про свої звʼязки з пʼятим президентом. За словами одного з колишніх очільників забороненої партії ОПЗЖ, Порошенко брав безпосередню участь в схемі виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок" на користь РФ для прокачування через нього дизелю.
Як стверджував Медведчук, лідер "Євросолідарності", а на момент дії схеми - голова держави, звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом РФ і забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх інстанціях. Медведчук заявляв, що питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента.
За рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася, йдеться в матеріалах Служби безпеки.
Також Медведчук розповів силовикам, що у 2014-2015 роках президент і інші представники верхівки державного апарату брали участь у налагодженні закупівлі вугілля у терористів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що слова кума Путіна Віктора Медведчука про причетність політика до незаконної схеми торгівля вугіллям та відчуження трубопроводу не відповідають дійсності.
В серпні 2022 року СБУ повідомила про ліквідацію мільйонної ботоферми, яка працювала для дискредитації президента Володимира Зеленського та розхитування суспільно-політичної ситуації на замовлення однієї з політсил. За даними ЗМІ, ботоферма працювала в інтересах політичної партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка.
За свідченнями Служби безпеки, потужності ботоферми використовувалися і російськими спецслужбами, які поширювали за допомогою системи фейкові новини про повномасштабну війну. Серед останніх операцій силовики назвали поширення інформації про нібито конфлікт між керівництвом Офісу президента і головнокомандувачем ЗСУ Валеріем Залужним, а також проведення кампанії з дискредитації першої леді Олени Зеленської.
Для маскування протиправної діяльності зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах – Києві, Харкові та Вінниці, додали в СБУ.
В "Євросолідарності" свою причетість до ботоферм заперечили.
У травні 2022 року Петро Порошенко з третьої спроби виїхав до Польщі. Напередодні його двічі завертали на кордоні з різних причин. Так, 27 травня пʼятий президент прибув у пункт перетину державного кордону у Львівській області. У команді політика тоді повідомили, що парламентарій їде у відрядження на Парламентську асамблею НАТО. Тоді його не пропустили вперше - підставою відмови стала "проблема з підтвердженням дійсності дозвільного документа". На документі, за свідченнями прикордонників не зчитувався QR код.
Наступного дня прикордонники вдруге відмовили Порошенку в перетині кордону. Як повідомило оточення нардепа - через відсутність усіх необхідних документів.
30 травня Порошенко звернувся до Зеленського і запевнив, що опозиція працює разом з владою над зміцненням країни. Політик запевнив, що він прямує на конгрес та саміт Європейської народної партії в Роттердам, щоб добитися для України статуса кандидата на членство в ЄС, підтримати державу у війні проти РФ, і допомогти країні отримати західну фінансову допомогу.
Після цього лідера "Євросолідарності" пропустили на кордоні, він повернувся в Україну на початку червня того ж року.
За підсумками 2022 року статки Порошенко склали 730 млн доларів у порівнянні з 1,6 млрд доларів станом на лютий 2022 року. С таким результатом колишній очільник держави посів 12 місце в рейтингу найбагатших українців за версією журналу Forbes. Станом на 2021-й рік вартість компанії політика Roshen сягнула 843 млн доларів. Якщо на початку 2019-го року Порошенко був беніфіціаром у 95 компаніях, то після повномасштабного вторгнення - лише у 18. Левову частку бізнесу він переписав на свого сина Олексія.
У 2021 році Порошенко задекларував близько 423 млн грн і 51,2 млн доларів готівкою.
У 2016 році стався міжнародний скандал, пов'язаний із офшорами, у якому фігурував й Петро Порошенко. Згідно з розслідуванням журналістів, яке отримало назву Panama Papers, тодішній президент сховав в офшорах частину своїх активів та зекономив на сплаті податків в Україні. Політик став учасником "офшорного скандалу", коли корпорація Roshen була передана офшорній компанії, зареєстрованій на Британських Віргінських Островах. Сам Порошенко заявив, що передав свій бізнес у "сліпий траст". В свою чергу журналісти знайшли три нові офшорні компанії, які Порошенко відкрив на своє ім'я, вже будучи головою держави.
Раніше ми розповідали про адвоката Порошенка Іллю Новікова, якого оголосили в розшук на території рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.