Соромно дивитися на ухилянтів: у Чернігові пенсіонер хотів стати до лав 3-ї окремої штурмової бригади

Читать на русском

65-річний Володимир Бобок з Чернігова намагався вступити у 3-ю окрему штурмову бригаду на контракт

Читать на русском
3-я окрема штурмова бригада
Чернігівчанин сказав, що йому соромно за молодих

65-річний Володимир Бобок з Чернігова намагався вступити у 3-ю окрему штурмову бригаду на контракт

У Чернігові 65-річний чоловік хотів вступити до лав 3-ї окремої штурмової бригади. Він заявив про це під час зустрічі з представниками бригади, які займалися рекрутингом бажаючих підписати контракт. При цьому пенсіонер сказав, що був у районному територіальному центрі комплектування, проте там його "завернули".

Як повідомляє "Суспільне", добровольця звати Володимир Бобок. Чоловік пояснив, що хоче розбити російських окупантів та принести користь українській армії – а ще йому соромно дивитися на молодих людей, які ухиляються від мобілізації.

"Молоді ухиляються. Мені просто соромно на них дивитися", – сказав він.

При цьому рекрутер з 3-ї ОШБр "Лофт" сказав, що це далеко не перший такий випадок. Дуже часто до рекрутерів бригади приходять чоловіки пенсійного віку та просять взяти їх на службу. Проте є кілька причин, через які зробити це неможливо – наприклад, закон: адже чоловіків старше 60 років неможливо мобілізувати або підписати з ними контракт.

"Ми піхота, і в нас є навіть прохідні вимоги. Тобто потрібно пробігти три кілометри, відтиснутися 50 разів, підтягнутися 50 разів. 50 разів не можна відтягнути. Ми елітний підрозділ, ми відбираємо військових. Адекватно проходити тяжку військову службу для того, щоб ви тоді бачили й чули про наші успіхи, розумієте? А що ж, вас взяти, ну от вийдемо десь на поле бою, і ви не зможете якісно виконувати свої завдання. Що тоді робити? Тоді вас прийдеться тягати", – підсумував він.

Які зараз штрафи за ухилення від мобілізації?

З 18 травня в Україні набирають чинності нові штрафи за ухилення від мобілізації. Вони суттєво збільшують розмір покарання для тих, хто не виконує свої зобов'язання щодо захисту держави. Нові розміри штрафів коливатимуться від 17 тис. грн до майже 60 тис. грн. Так, за перше правопорушення передбачено штраф від 17 тис. до 25 тис. гривень для фізичних осіб, а для посадових та юридичних осіб - від 34 тис. до 59,5 тис. гривень. Представники ТЦК та СП зможуть виписувати штрафи без складання протоколу, виносячи звичайну постанову про санкцію. Оскаржити такий штраф можна у суді.

До слова, від початку війни в Україні правоохоронні органи відкрили майже 11,3 тисячі кримінальних проваджень, пов'язаних з мобілізацією. Більшість цих справ стосуються ухилення від призову на військову службу (стаття 336 Кримінального кодексу України). У 2023 році було зареєстровано 6745 таких кримінальних проваджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.