Політика Маска щодо Twitter посприяла поширенню російської пропаганди - дослідження Єврокомісії

Аудиторія проросійських акаунтів після того, як Маск став власником соцмережі, невпинно зростає

Ілон Маск
В Європейській Комісії провели дослідження - результати невтішні

Після того, як відомий американський мільярдер Ілон Маск купив соцмережу Twitter (нині вона називається X), в ній значно сильніше почала розповсюджуватись російська пропаганда щодо України і не тільки.

Про це йдеться в новому аналітичному дослідженні, яке нещодавно оприлюднила Єврокомісія. Зазначається, що кількість проросійських акаунтів та їхня аудиторія невпинно зростають.

Так, в документі сказано, що попри добровільні зобов'язання найбільших соціальних мереж, зокрема Meta, протидіяти російській пропаганді, російська дезінформація проти України процвітає. Зокрема, мова йде про Twitter. 

"Протягом 2022 року аудиторія та охоплення акаунтів у соціальних мережах, орієнтованих на кремль, суттєво зросли по всій Європі", - йдеться в дослідженні.

Згідно з даними аналізу, зростання почалося якраз невдовзі після придбання Маском цієї соцмережі. Перш за все, виною цьому є руйнування "твітерських" стандартів безпеки, які діяли за попереднього керівництва. Причому в ЄС діють занчно жорсткіші обмеження щодо дезінформації та пропаганди, аніж в США - і все одно це мало допомогає. 

Втім, дослідження намагається бути об'єктивним. В Єврокомісії стверджують, що не тільки X Маска був єдиним, хто не зміг або не схотів зупинити поширення російської пропаганди. Instagram, Telegram і Facebook також зазнали досить відчутної критики.

Ілон Маск та російська пропаганда: що спільного

Ілон Маск на сьогодні входить в трійку найбагатших людей планети з капіталом близько 200 мільярдів доларів. Бізнесмен відомий своїми дивними манерами поведінки, незвичним та суперечливим стилем корпоративного управління, а також подекуди ну дуже ексцентричною поведінкою - на кшталт куріння марихуани в прямому етері.  

Він купив Twitter за 44 мільярди доларів ще у квітні 2022 року. Після цього в корпорації сталися значні зміни: було звільнено дуже багато співробітників, соцмережа змінила назву, змінилася загальна політика та правила компанії тощо.

В Україні до Маска ставляться досить неоднозначно. З одного боку, мільярдер не раз висловлював нам свою підтримку, допомагав ЗСУ зі зв'язком (StarLink) і надсилав гуманітарку. З іншого - Маск відомий незрозумілими та неприйнятними для українського суспільства висловлюваннями та ідеями щодо війни та миру з росією, особистими контактами з путіним тощо. Через це багато українців доволі негативної думки про мільярдера. 

Однак варто розуміти важливу річ: Маск не є проукраїнським, проросійським чи навіть проамериканським бізнесменом. Такі люди, як голова SpaceX та Tesla, взагалі не мислять настільки "дрібними" категоріями, як територіальні суперечки на іншому кінці світу. Вони бачать світ глобально і мають в ньому свої глобальні, транснаціональні та наддержавні інтереси.

Власне, допомагає Україні Маск виключно за своєю ініціативою, він взагалі ніяк не зобов'язаний це робити. А його ідеї щодо миру в нашій країні продиктовані не "кремлівськими наративами", а особистим баченням світу, в якому він планує жити та вести бізнес. Тому Маск дуже не зацікавлений в глобальному конфлікті, в який ризикує перетворитися наше протистояння з агресором - звідти й всі його не зрозумілі в Україні ідеї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube