Розіп’ятий хлопчик та побита дівчинка: як російська пропаганда використовує українських дітей

Реальність для пропагандистів та їх дітей у новій країні виявилась не такою перспективною, як здавалось

Розіп’ятий хлопчик - колаж
Народні пропагандисти українського походження не змогли стати зірками в росії: колаж - Інформатор-Україна

Ми продовжуємо вивчати дивний світ російської пропаганди. У минулому матеріалі "Інформатор" дізнався, чому українські зрадниці Діана Панченко та Тетяна Монтян не змогли вписатися у коло російських воєнкорів, хоч дуже цього хотіли. Відповідь проста: навіть в росії не люблять зрадників. Тепер черга вивчити безрадісну долю "народних пропагандистів", що походять з України. В них справи також кепські – причини ті самі. 

З 2014 року – фактичного початку російської агресії проти України – чимало українців раптом виявили, що їм дорожче росія і вони виступають за «руський мир», тому спішно залишили батьківщину, сподіваючись, що нова «рідна» країна, де так багато нафти, газу та путінізму, забезпечить їх та дітей всім необхідним. Дехто переїздив туди з надією на світле майбутнє та в статусі багатодітної матері, пропонуючи власних дітей пропагандистам. "Інформатор" дізнався, як живуть у росії матері-пропагандистки.

Хлопчик у трусиках

Серед тих, хто вирішив шукати кращої долі, зрадивши Батьківщину, не тільки відомі медійні особистості, а й більш прості українці. Втім, розрахунки на велич росії та безбідне життя виявились промахом.

Історія авторки фейку про розіп’ятого хлопчика у трусика – Галини Пишняк тому наочне свідчення.

Галина Пишняк з двома дітьми
Галина Пишняк з двома дітьми

Свого часу вигадка про хлопчика не лише прогриміла на російському телебаченні, але й увійшла до історії світових мемів.

Уродженка Закарпаття, незадовго до розв’язаної в 2014 році війни, жінка з дітьми перебралась до Славянську. А після захоплення його терористами на камеру російським ЗМІ розповіла нашвидкуруч вигадану самими ж росіянами історію про вбитого хлопчика.

«Центр міста. Площа Леніна. Наш міськвиконком – це єдина площа, куди можна зігнати всіх людей. На площі зібрали жінок, бо чоловіків більше нема. Жінки, дівчата, люди похилого віку. І це називається показовою карою. Взяли дитину трьох років, хлопчика маленького, у трусиках, у футболці, як Ісуса, на дошку оголошень прибили. Один прибивав, двоє тримали. І це все на маминих очах. Маму тримали. І мама дивилася, як дитина стікає кров'ю. Крики. І ще взяли надрізи зробили, щоб дитина мучилася. Дивитися було неможливо. Люди свідомість втрачали. А потім, після того як півтори години дитина мучилась і померла, взяли маму, прив'язали до танка непритомною і по площі три кола провезли. А коло площі – кілометр», - плакала на камеру Пишняк.

Щоправда, потім виявилось, що площі Леніна у місті немає, свідків цього інциденту теж не знайшли, а сама Галина відмовилась коментувати ситуацію. Тоді ж її вивезли до росії, у село під Смоленськом, де поселили, як біженку разом з пятьма. Проте Галина прорахувалась, бо мрії про «руський мир» зіткнулись з реальністю.

Жінка й досі переконує, що історія про хлопчика - правда
Жінка й досі переконує, що історія про хлопчика - правда

Виявилось, що громадянство росії і всі належні виплати отримати не так і просто - для того, щоб лише отримати громадянство, Галині довелося винаймати адвоката. А повноцінною громадянкою рф жінка стала лише в 2019 році. А з житла їй надали лише дві кімнати в бараку. 

Пишняк поскаржилася, що в росії люди погано ставляться до неї, коли дізнаються, що вона з України.

«Нас не сприймають навіть за людей… якщо діти десь посварилися, вони одразу кажуть: «Вали у свою Україну, вас тут ніхто не чекав». Хохлом і бандерівцем називали, бійка була у школі через це у старшого сина», — розповіла вона.

Також жінка каже, що після переїзду в рф не спілкується ні з ким із родичів, які залишилися в Україні, тому навіть про смерть матері дізналась із соцмереж.

Стосовно свого фейку, Галина й досі переконує, що це все правда.

«Неправда? Нехай буде неправда, я не хочу нічого зараз говорити та спростовувати, кожен має право на власну думку. У медалі є два боки — білий і чорний. Хто там був, той знає. Навіть сусіди, які зі мною там жили, мені сказали: «Ти єдина не побоялася сказати правду», — розповіла «Дождю» Пишняк.

Вона вважає, що ніхто більше не каже «правди», бо бояться: «В Україні зробили таке, як раніше НКВС, на тебе таємно написали і тебе вивезли».

Пишняк працює в охороні
Пишняк працює в охороні

Але навіть російські пропагандисти вже списали фантазерку з рахунку. Довелося не лише заново влаштовувати своє життя, але і йти на роботу – на останньому фото в соцмережах помітно, що Пишняк працює охоронницею. Хоча вже давно не активна в інтернеті.

З виплатами не склалося

Ще одна любителька легкої наживи – киянка Світлана Пікта. Світлана втекла від "київського режиму" з п’ятьма дітьми, розраховуючи у росії налаштувати життя.

Проте, не склалося – нині Пікта займається блогерством, а ще - збором гуманітарки для російських терористів і скаржиться на малі виплати на дітей в Ярославлі. Також жінка чекає перемоги російської армії - вочевидь, розуміючи, що в провінції в Ярославлі песпектив малувато, а так просто до Києва повернутися не вдасться. 

Пікта переконує, що її травили у Києві
Пікта переконує, що її травили у Києві

«Моя «репродуктивна праця» оплачується державою в 3 800 р. щомісяця. За всіх п'ятьох неповнолітніх дітей. Інші виплати прив'язані до доходів і, оскільки я не можу дозволити своїм дітям виживати на доходи «нижче за прожитковий мінімум», я більше нічого не отримую. З пільг мені доступні 50% комуналки, знижка на дитсадок. Безкоштовний проїзд у міськтранспорті недоступний ні дітям, ні мені через неміську прописку. Є ще цільовий маткапітал на дитину, який пішла на оплату православної гімназії», - пише Світлана в соцмережах, водночас не забуваючи розповідати російським ЗМІ про всі жахи, які пережила у Києві.

На пятьох дітей жінка отримує 3800 рублів
На пятьох дітей жінка отримує 3800 рублів

Зокрема, вона заявила, що була змушена переїхати до Ярославля через те, що їй та її родині нібито загрожували фізичною розправою націоналісти.

 «Якщо політичний клімат зміниться, ми б, можливо, і повернулися. Але зараз в Україні добре лише тим, хто ліг під бандерівців та під русофобів», - озвучила традиційний штамп Кремля колаборантка.

Крім того, вона переконує росіян в тому, що активісти з націоналістичної організації «С14» нібито буквально влаштували полювання на неї та її чоловіка через їхню антиукраїнську позицію.

«Телефонують люди з «С14» і кажуть: «У тебе шість днів на те, щоб ти поїхала». У мене навіть є скріни погроз, де написано: «Всі твої виродки будуть порізані», - плаче нині по студіях Пікта.

Така ж доля спіткала й ще одну екс-киянку Наталію Старокожко, котра й заснувала схему виживання для багатодітних матерів у рф – а саме на зборі гуманітарки.

Старокожко роками їздить до Донецьку
Старокожко роками їздить до Донецьку з дітьми

Нині Старокожко вийшла заміж, та з дітьми і чоловіком переїздить з місця на місце, а в перервах не забуває в соцмережах закликати до обстрілів України, негодує з приводу обміну з полону «азовців» та переконує, що Буча – це фейк.

Жінка закликає бомбити Україну
Жінка закликає бомбити Україну
Наталія не вірить в звірства окупантів у Бучі
Наталя не вірить в звірства окупантів у Бучі

Втім, працювати Старокожко почала ще з 2015 році – коли буцім-то возила гуманітарну на окуповану територію. При цьому не забуваючи робити кадри з власними дітьми на руках. Наталя полюбляла приїхати в повоєнний Донецьк з власним сином у "кенгурушці", що викликало шок навіть у росіян. Згодом спритну жінку розкусили, тому таких обсягів пожертв вже не вдається зібрати. Проте, з соцмереж помітно, що в Україні, під обстрілами проживають родичі Наталії - зокрема мати. 

Кактуси "в заручниках" у України
Кактуси "в заручниках" у України

Дівчинка з «колорадською» стрічкою

Ще один символ російської пропаганди – колишня київська школярка Настя Кудуєва. Декілька років тому, коли георгіївськими стрічками хизувались терористи на Донбасі, Настя та її мама Наталя не знайшли нічого кращого, ніж вийти на мітинг у Києві з «колорадськими» стрічками.

Любительки георгієвських стрічок
Любительки георгієвських стрічок

Пізніше жінки стверджували, що на них напали націоналісти та зірвали стрічки. Фото ридаючої школярки облетіло російські ЗМІ і тут же знайшлись бажаючі допомогти родині втекти від «режиму». Російські бізнесмени вивезли Настю та її маму з Києва в 2016 році, і швидко повідомили публіці, що навіть житлом забезпечили. А Наталя Кудуєва разом з Настею почали поливати брудом Україну на центральних каналах російської пропаганди.  

«В Україні не прийнято виділятися з натовпу, за вчинками та словами людей уважно стежить СБУ. Виділяєшся з натовпу – погано. Тут, у росії, немає такого, що якщо ти зробиш щось не так, то одразу дзвонять до СБУ та одразу доповідають. Така ситуація була, діти просто при Насті дзвонили, погрожували», - плакала на ефірах Наталія.

Насправді, як виявилось у 2019 році, Наталя та Настя прописалася у селі, але там роботи не знайти, тож родина переїхала до Ялти. Нині вони живуть у маленькій орендованій квартирі практично без зручностей, ледве зводячи кінці з кінцями. Тоді ж постало питання позбавлення їх кримської прописки та депортації в Україну.  

«Приходив дільничний (на місце прописки) та сказав, що, оскільки ми прописані там, але фактично не живемо, то через суд нас виписуватимуть», – розповідала Наталя.

Жінка скаржилась, що депортація в Україну для неї та доньки означатиме смерть. А в Києві їй не знайти роботу і школу для доньки.

Кияни, які знали родину, в соцмережах написали, що ще живучи в Києві, Кудуєва-старша не надто намагалась знайти роботу, юільше ходила по церквах та просила пожертви, а історія з георгієвською стрічкою та поїздка в Крим – спроба краще прилаштуватися у житті, щоб нічого не робити. Зараз соцмережі і матері і доньки неактивні, тому з’ясувати, де зараз Кудуєви ми не змогли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube