“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українські військові через брак снарядів тепер більш вибагливо вибирають цілі для ураження
Збройні Сили України зіткнулися зі снарядним голодом - наші захисники витрачають утричі менше боєприпасів, ніж окупанти. Видання The Washington Post порахувало, що ЗСУ випускає приблизно 1 снаряд раз на 6 секунд. А російська армія випускає 1 снаряд раз на 2 секунди.
"За словами українського військового чиновника, який захотів залишитися анонімним, навіть попри нестачу, Україна випускає близько 7700 снарядів на день, або приблизно один кожні шість секунд. Росія, у якої також, можливо, закінчуються боєприпаси, стріляє більше - за деякими оцінками, втричі", - пише видання.
Щоб не відставати від ворога та зберегти боєприпаси, українські військові тепер більш вибагливо вибирають цілі для ураження, часто віддають перевагу техніці перед невеликими групами піхоти. Точність є ключовим фактором, бо промахи означають витрачені марно снаряди.
The Washington Post пише, що артилерійські снаряди для українських гармат радянських часів, які становлять більшу частину їхнього арсеналу, вже давно у дефіциті. Це змусило покладатися на надану західними країнами артилерію, бо там треба снаряди калібру 155 мм, яких в України зараз більше.
"З огляду на темпи, якими стріляє Україна, ці запаси також можуть скоро вичерпатися, оскільки західні країни намагаються наростити виробництво... Можливо, українці стримують частину боєприпасів для запланованого весняного контрнаступу. Солдати на полі кажуть, що того, що вони зараз мають, достатньо лише для відбиття щоденних штурмів, але не для контратаки", - пише видання.
Євросоюз ухвалив план із постачання ЗСУ одного мільйону 155-мм артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Проте основним постачальником військової допомоги до України є США. І за опублікованими Пентагоном даними станом на кінець березня США передали до України 1,5 млн 155-артилерійських боєприпасів. Якщо аналогічний рівень передачі снарядів буде збережено, то тоді загалом Україна лише від США та ЄС отримає протягом 12 місяців 2,5 млн снарядів у калібрі 155-мм. Але треба враховувати, що 155-мм артсистеми складають лише частку від всіх артилерійських систем на озброєнні ЗСУ, в яких основним залишається ще радянські 122- та 152-мм калібри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.