"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Українські військові через брак снарядів тепер більш вибагливо вибирають цілі для ураження
Збройні Сили України зіткнулися зі снарядним голодом - наші захисники витрачають утричі менше боєприпасів, ніж окупанти. Видання The Washington Post порахувало, що ЗСУ випускає приблизно 1 снаряд раз на 6 секунд. А російська армія випускає 1 снаряд раз на 2 секунди.
"За словами українського військового чиновника, який захотів залишитися анонімним, навіть попри нестачу, Україна випускає близько 7700 снарядів на день, або приблизно один кожні шість секунд. Росія, у якої також, можливо, закінчуються боєприпаси, стріляє більше - за деякими оцінками, втричі", - пише видання.
Щоб не відставати від ворога та зберегти боєприпаси, українські військові тепер більш вибагливо вибирають цілі для ураження, часто віддають перевагу техніці перед невеликими групами піхоти. Точність є ключовим фактором, бо промахи означають витрачені марно снаряди.
The Washington Post пише, що артилерійські снаряди для українських гармат радянських часів, які становлять більшу частину їхнього арсеналу, вже давно у дефіциті. Це змусило покладатися на надану західними країнами артилерію, бо там треба снаряди калібру 155 мм, яких в України зараз більше.
"З огляду на темпи, якими стріляє Україна, ці запаси також можуть скоро вичерпатися, оскільки західні країни намагаються наростити виробництво... Можливо, українці стримують частину боєприпасів для запланованого весняного контрнаступу. Солдати на полі кажуть, що того, що вони зараз мають, достатньо лише для відбиття щоденних штурмів, але не для контратаки", - пише видання.
Євросоюз ухвалив план із постачання ЗСУ одного мільйону 155-мм артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Проте основним постачальником військової допомоги до України є США. І за опублікованими Пентагоном даними станом на кінець березня США передали до України 1,5 млн 155-артилерійських боєприпасів. Якщо аналогічний рівень передачі снарядів буде збережено, то тоді загалом Україна лише від США та ЄС отримає протягом 12 місяців 2,5 млн снарядів у калібрі 155-мм. Але треба враховувати, що 155-мм артсистеми складають лише частку від всіх артилерійських систем на озброєнні ЗСУ, в яких основним залишається ще радянські 122- та 152-мм калібри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.