“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Перші двоє важкопоранених вже прибули до країни
Словенія стала дев’ятнадцятою країною Європейського Союзу, що зголосилася допомогти пораненим українцям з зони активних бойових дій. Обіцяють повний реабілітаційний курс в місцевих лікарнях.
Про це повідомило посольство України у Словенії.
Двоє українських громадян, що постраждали через росіян вже прибули ж країни. Їх супроводжувала медична медична бригада Збройних сил Словенії. Для оперативного транспортування поранених уряд країни виділив навіть військовий літак L-410 Turbolet. Конструкцію якого дещо переобладнали, додавши медичний модуль.
«Координацією транспортування та подальшого лікування опікувались Управління цивільного захисту та ліквідації наслідків стихійного лиха, Державне управління з підтримки та інтеграції мігрантів, а також міністерства закордонних справ, охорони здоров’я та оборони Словенії», - йдеться в повідомленні.
Перспективи лікування українців міністр оборони Словенії Мар’ян Шарець та міністр оборони України Олексій Резніков обговорювали ще наприкінці листопада. Тоді Шарець відвідав Україну й після побаченого, пообіцяв, беззаперечну словенську допомогу, підтримку та співпрацю у багатьох сферах, в тому числі і в питаннях євроатлантичної інтеграції.
Відтак, за інформацією українського посольства, відтепер українці зможуть розраховувати на повний курс лікування та реабілітації у словенських медичних закладах. Окрім цього, уряд забезпечує українських біженців, що нині перебувають у Словенії виплатами, сума яких коливається від 125 до 450 євро в місяць. За останньою інформацією посла Словенії в Україні Томажа Менціна дотепер Словенія зареєструвала 8300 українців, що змушені були тікати від війни. З них 3500 осіб отримали статус офіційного захисту. До того ж за підрахунками Менціна якщо розрахувати ВВП з усіх людей, що проживають в Словенії, працюють та сплачують податки, то вийде, що військова допомога цієї відносно маленької країни значно перевищує всю гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, раніше ми коротко розповідали про інші країни, що допомагають Україні боротися з руснею. А також повідомляли, що на кордоні України зі Словаччиною створили базу для ремонту техніки ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber