“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Нова міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковічова скасувала заборону на співробітництво з росією, яка діяла від початку повномасштабного вторгнення в Україну
Нова міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковічова відновила співпрацю своєї країни з росією та Білоруссю у галузі культури. Заборону, яка діяла майже два роки, відколи почалася масштабна війна проти України, скасовано. Міністерка вважає, що художники не повинні страждати через те, що йде військовий конфлікт.
Про це повідомляє видання Pravda.Správy. Заборону на співпрацю з росією у Словаччині ухвалила 2 березня 2022 року попередня міністерка Наталія Мілованова.
"У світі існують десятки військових конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні платити за це", – заявила Шимковічова.
Видання зазначає, що про те має у своєму розпорядженні рішення нової очільниці культури від 12 січня. У Мінкульті Словаччині не зробили жодних заяв з цього приводу і, допоки видання не взяло коментаря у міністерки, про її розпорядження мовчали.
Також журналісти пишуть, що колишній міністр культури Марек Мадарич зізнався, що абсолютного ембарго на російських артистів у Словаччині не було - ті, хто не підтримував політику путіна, до країни з концертами приїжджали.
"Я не вважаю наразі доцільним активне культурне співробітництво між Словацькою Республікою та російською федерацією на державному чи міжурядовому рівні. Проте навіть у сьогоднішній ситуації я можу уявити співпрацю з російськими артистами чи недержавними культурними установами. Прикладом може бути співпраця Словацької філармонії з конкретними російськими музикантами в рамках BHS. Я думаю, що розпорядження міністра Міланової не забороняло таку співпрацю. Тож, якби чинний міністр його скасувала, можна було б припустити, що вона планує відновити офіційну, міждержавну співпрацю з Російською Федерацією у сфері культури. Я не вважаю це найбільш правильним під час війни", - сказав Маджаріч.
Новообраний прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 20 січня заявив про намір блокувати членство України в НАТО. Каже, це означало б початок третьої світової війни, а він цього не хоче. Він також наголосив, виступаючи по телебаченню, що Словаччина не передаватиме Україні жодної зброї. Фіцо каже, що Словаччина загалом поважає намір України вступити до НАТО. Втім, на його думку, поки що країна не відповідає необхідним для цього вимогам.
Раніше прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що військова допомога Заходу Україні веде лише до збільшення кількості жертв війни. За його словами, війна в Україні "не має військового рішення". У перемогу України у війні проти росії він не вірить та заявляє, що окуповані Крим і Донбас наша країна начебто ніколи не зможе повернути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.