У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В компанії це назвали порушенням таємниці листування
У квітні 2021 року сліпий юрист звернувся до суду з вимогою, щоб «Укрпошта» роздруковувала його листи та відправляла адресатам. Свої вимоги чоловік пояснював тим, що він займається правовою і політичною діяльністю. Через це має потребу відправляти багато рекомендованих листів не тільки по Україні, а ще й за кордон. Сам цього він зробити не може, а відповідної послуги в оператора не має.
У квітні минулого року чоловік звернувся через систему «Електронний суд» до Шевченківського райсуду Києва. У своєму позові він вимагав від державної компанії «Укрпошта» запровадити додаткову платну послугу. Це мала б бути роздруківка на принтері електронного повідомленні від клієнта, запечатування у конверт співробітниками компанії і відправлення адресату.
В «Укрпошті» є подібна послуга. Вона називається «Електронне повідомлення» і дозволяє скласти лист в електронному вигляді. Ця послуга має обмеження: текст листа повинен бути не більше, ніж 300 символів. Це повідомлення більше схоже на телеграму і не є звичайним поштовим відправленням.
Проте в компанії на прохання клієнта відповіли, що не можуть за нього відправляти повноцінні листи через гарантовану законодавством таємницю листування.
У суді чоловік заявив, що він займається правовою і політичною діяльністю. Для цього йому необхідно відправляти багато рекомендованих листів не тільки по Україні, а і за кордон. Також він є людиною з інвалідністю І групи по зору. Він повністю сліпий. То ж для відправлення листів йому потрібна допомога сторонніх.
Через це він просив «Укрпошту» як найбільшого поштового оператора країни запровадити додаткову платну послугу електронного оформлення листів. Ця послуга мала б включати роздруківку листа і запечатування його в конверт співробітниками компанії. За його словами, це мало б попит серед українців.
Проте у суді представник «Укрпошта» заявив те саме, що і у відповіді на цю пропозицію. Що такі вимоги порушують право на таємницю листування. Розібравши правову сторону цього спору суддя зазначив, що це ще є втручанням в господарську діяльність компанії. І у позові відмовив.
У відповідь на це юрист з особливими потребами подав скаргу до апеляційного суду. Чоловік заявив, що вважає помилковим твердження суду, що його прохання призведе до втручання у діяльність «Укрпошти». За його словами, для отримання поштових послуг йому необхідно роздруковувати листи та з'являтись до поштового відділення. Проте він є особою з інвалідністю, у зв`язку із чим йому потрібна також допомога супроводжуючого.
Під час апеляційного розгляду він наполягав – «Укрпошта» повинна була б забезпечити йому доступ до поштових послуг, рівний доступ до яких передбачений законодавством. Проте суд був непохитний і залишив рішення про відмову без змін. Інформації про те, що чоловік поскаржився до Верховного Суду у судовому реєстрі немає.
Інформатор писав, що «Укрпошта» випустить марку з Кримським мостом.
Олена Скобцева