У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Під окупацією знаходиться близько 4,5 тисяч квадратних кілометрів лісу
Російські загарбники нанесли українським лісам збитків на близько 16 мільярдів гривень. І це – без урахування звільнених територій у Харківській області. Окупанти використовують лісові багатства для будівництва фортифікаційних споруд та опалення.
Як повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Під окупацією знаходиться близько 4,5 тисяч кв. км лісу. Це більше, ніж площа лісових насаджень у Нідерландах (близько 3,6 тисячі кв. км), Сирії (4,6 тисячі кв. км) або Молдови (3,2 тисячі км. кв.).
"Бойові дії велися на площі близько 30 тисяч кв. км лісу. Це означає пошкодження окопами, мінування, потрапляння ракет і снарядів. А відтак – погіршення або знищення екосистеми як такої. Для порівняння, це більше, ніж площа лісових насаджень усієї Латвії (28 тисяч кв. км), Великої Британії (28 тисяч кв. км), Грузії (27 тисяч кв. км)", - йдеться у повідомленні.
Міндовкілля обрахувало приблизні збитки для українського лісу від війни – близько 16 мільярдів гривень. І це – без урахування звільнених територій у Харківській області.
"Ці дані яскраво демонструють, наскільки вагомий удар приймає на себе лісове господарство України, і наскільки вагомим є вклад лісівників у відновлення України. Весною, після звільнення територій, лісівники відразу почали висаджувати дерева там, де це можливо та безпечно. Там, де не було бойових дій, висадку ніхто не відміняв, незважаючи на ризики. В рамках програми "Зелена країна" висадили вже 179,5 мільйонів деревних рослин", - зазначається у повідомленні.
Російські окупанти завдали збитків українському довкіллю на майже один трильйон гривень. Їх розрахували за трьома показниками: забруднення повітря, земельних і водних ресурсів. Так, шкода лише від викидів забруднюючих речовин у повітря сягає 923 мільярдів гривень. Шкода ґрунтам та землям перевищує понад 138 мільярдів гривень. А ще будуть окремі методики та розрахунки по збиткам Чорному та Азовському морям, надрам, природно-заповідному фонду. Крім того, 40 українських нафтобаз через ракетні удари окупантів злетіло в повітря, понад 499 тисяч тонн токсичних речовин потрапило в атмосферне повітря. За ці пів року по Україні випустили понад 3,5 тисячі ракет, а це викиди в атмосферне повітря та забруднення земель. Під час всіх вибухів, які були на території нашої держави, у повітря вилетіло 46 мільйонів тонн забруднюючих речовин. Через війну кількість лісових пожеж зросла в рази. Торік в Україні була лише одна масштабна пожежа площею більше 5 гектарів. Цьогоріч таких уже понад 100. Росіяни окупували 8 наших заповідників і 12 національних природних парків.
Нагадаємо, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів. Крім того, окупанти нанесли екології України понад 250 мільярдів гривень збитків.
Також Інформатор писав, що Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.