Репатріація (повернення на Батьківщину) зазначеної категорії військовополонених передбачена статтею 110 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими
Україна передала російській стороні список із 748 хворих і важкопоранених оборонців. Вони перебувають у ворожому полоні. Родичів захисників просять подавати інформацію до відповідних відомств.
Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він закликав близьких та родичів полонених захисників України подавати до Національного інформаційного бюро (НІБ) та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) інформацію про отримання військовослужбовцями під час бойових дій поранення або каліцтва для їхньої фіксації у реєстрах.
Лубінець нагадав, що під час міжнародної конференції омбудсменів у Анкарі (Туреччина) відбулась низка його зустрічей з Уповноваженою з прав людини рф Тетяною Москальковою. Серед іншого, обговорили питання репатріації тяжкохворих і тяжкопоранених військовослужбовців України. За його словами, репатріація зазначеної категорії військовополонених передбачена статтею 110 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, вимоги якої безумовно дотримуються Україною.
"У рамках досягнутих домовленостей українська делегація передала російській стороні список із 748 тяжкохворих та тяжкопоранених оборонців України, які на даний час перебувають в полоні держави-агресорки для їхньої верифікації, встановлення місця перебування і стану здоров’я. Результати перевірки цього списку (як і списку поранених російських військовополонених, наданого українській стороні) будуть предметом подальших перемовин з цього питання", - зазначив Лубінець.
Для запобігання можливим маніпуляціям та поширенню недостовірної інформації, Лубінець повідомив, що зазначений список сформували на підставі даних, облікованих у відповідних реєстрах Національного інформаційного бюро та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Секретаріат Уповноваженого, з урахуванням своїх повноважень і компетенції, окремих обліків не веде.
"Тому прошу подавати всю необхідну інформацію до НІБ і КШППВ", - додав ЛУбінець.
У середу, 11 січня, Лубінець повідомив, що у рамках досягнутих раніше домовленостей він зустрівся з Уповноваженою з прав людини рф Тетяною Москальковою. Вони обговорили широкий спектр гуманітарних проблем та кейсів, пов‘язаних з наданням правозахисної допомоги громадянам двох країн. А також обмінялися конкретними пропозиціями. Пізніше він повідомив про другу зустріч з Москальковою, до якої приєдналися голова Великих Національних Зборів Турецької Республіки Мустафа Шентоп і омбудсмен Турецької Республіки Шереф Малкоч. Під час обговорення з турецької сторони прозвучали конкретні пропозиції щодо активізації вирішення гуманітарних питань. Туреччина, як партнер України, неодноразово демонструвала свою активну участь у розв'язанні багатьох проблем, пов’язаних зі збройною агресією росії. Зокрема, вдалим кейсом стала "зернова угода" щодо розблокування експорту українського зерна. До того ж Лубінець провів зустріч з Ердоганом. Про це детально ми писали тут.
Раніше ми писали, що омбудсмени України та росії планують зустрітися. Також ми писали, що окупанти вигадали ще один спосіб тортур над українськими полоненими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.