Скільки триває і як проявляється «постковідний» синдром

Читать на русском

Ряд пацієнтів з чіткими скаргами потребує додаткового обстеження і супроводжуючого лікування

Читать на русском

Ряд пацієнтів з чіткими скаргами потребує додаткового обстеження і супроводжуючого лікування

«Постковідний» синдром може тривати більше 12 тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з будь-якого боку системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова.

Про це заявив експерт МОЗ, доктор медичних наук, професор Сергій Дубров, передає Інформатор .

Найбільш типові і часті скарги пацієнтів:

  • зміни на комп'ютерних томограмах органів грудної клітини. Після важкого перебігу хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки,
  • дискомфорт з боку серцево-судинної системи,
  • неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну і виражена слабкість,
  • когнітивні розлади - порушення пам'яті і функцій вищої нервової системи.

"Хоча на сьогодні немає чітких рекомендацій з медичного лікування постковідного стану, проте більшість рекомендацій ЄС і США зводяться до відновної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але ряд пацієнтів з чіткими скаргами потребує додаткового обстеження і корекції, якщо це необхідно" , - зазначив Дубров.

Нагадаємо, в Україні планують реабілітувати хворих з «постковідним» синдромом. Крім того, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що наразі робоча група розробляє пакет для надання фізичної і психологічної допомоги для пацієнтів після постковідних ускладнень.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.