Скільки територій звільнили ЗСУ за останній час

Читать на русском

Деокупація територій України триває

Читать на русском
Скільки територій звільнили ЗСУ за останній час

Деокупація територій України триває

Наші військові деокупували 1 534 населених пунктів, 483 – у Харківській області. У звільнених містах і селах займаються відновленням інфраструктури. Організовано 1 445 гуманітарних штабів.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко. Розміновано - 502 населених пункти.

"Вже деокуповано 1 534 населених пункти. На території Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей триває відновлення роботи органів державної влади", - сказав Тимошенко.

Національна поліція України відновила роботу у 1 200 населених пунктах. Органи місцевого самоврядування запрацювали у 1 508 населених пунктах. Відновлення критичної інфраструктури:

  • Газопостачання - 1 026 населених пунктів,
  • Електроенергія - 976 населених пунктів,
  • Водопостачання та водовідведення - 966 населених пунктів,
  • Послуги мобільного зв’язку та інтернету - 950 населених пунктів.
Скріншот
Скріншот

На звільнених територіях від окупантів триває робота з відновлення критичної інфраструктури та інших об'єктів. Станом на 4 жовтня на Харківщині деокуповано 483 населених пункти. Слідчі підрозділи Харківської області фіксують воєнні злочини. Також проводяться роботи по обстеженню електроенергетичної інфраструктури у Харківському, Чугуївському, Куп'янському, Ізюмському та Богодухівському районах. Після розмінування територій триває робота по відновленню мереж в Балаклії. Заживлено понад 13 тисяч абонентів.

"Підключили до світла абонентів села Черкаська Лозова, Слобідське та Кутузівка. Тривають роботи по відновленню газопостачання в деокупованих населених пунктах. Працюємо над відновленням роботи ЦНАПів", - наголосив Тимошенко. 

Кожного дня на Харківщину доставляють гуманітарну допомогу — Ізюмський район отримав 457 тонн продуктів, Куп'янський район отримав 141 тонну продуктів, Чугуївський район отримав 30 тонн продуктів. 

Скріншот
Скріншот

Триває робота і в інших регіонах. У Миколаєві відновлюють нещодавно постраждалі об'єкти від російських обстрілів. 

"30 вересня суттєво пошкодили багатоповерхівки, усувати наслідки комунальні служби почали того ж дня. В будинках були пошкоджені електромережі та газопровід. Електропостачання відновили, щодо газопостачання роботи з підключення квартир тривають", - сказав Тимошенко. 

Також 30 вересня росіяни випустили дві ракети "Іскандер-М" по Дніпру. Вони влучили у місцевий ринок та транспортне підприємство. Рятувальники розібрали завали та вивезли 190 тонн зруйнованих конструкцій. Комунальники обстежили пошкоджені будинки, почали заміну вікон, триває ремонт покрівель. 

Що цьому передувало 

Українські військові продовжують контрнаступ на півдні та сході нашої країни. З боями поступово їм вдається звільняти населені пункти від російської окупації. Однак мешканців щойно деокупованих територій просять не поспішати повертатися додому, адже це вкрай небезпечно. Крім численних замінувань та можливого переховування російських військових, зберігається загроза ворожих обстрілів. Іноді інформацію про визволення населених пунктів не афішують. Цього не роблять з гуманітарної точки зору. Адже такі дії можуть нашкодити мирному населенню. Тому, що ці населені пункти одразу опиняються під авіаційними та артилерійськими ударами ворога. Інформацію про звільнення можна оголошувати, коли українські захисники просунуться та "зачистять" населені пункти від окупантів. 

Нагадаємо, над звільненою Миролюбівкою підняли український прапор. Крім того, генерал США Бен Ходжес вражений діями ЗСУ на Херсонщині.

Також Інформатор писав, чим ленд-ліз Україні відрізняється від попередніх поставок зброї та як допоможе виграти війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.