Загалом було 11 спроб встановити так зване перемир'я
За дев’ять років війни росія жодного разу не дотримувалася домовленостей про перемир’я. Всього було 11 спроб встановити більш-менш стійкий режим припинення вогню. Про нього сторони домовлялись у рамках Тристоронньої контактної групи.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Загалом за час боїв періоду АТО було 11 спроб встановити більш-менш стійкий режим припинення вогню:
Маляр підкреслила, що усі перемир'я були зірвані навмисними діями окупантів. Так, наприклад, під час так званого "всеосяжного весняного перемир'я" 2018 року за 22 дні проголошеної "тиші" ворожі війська здійснили щонайменше 153 обстріли, під час яких 6 українських військових загинули, 12 отримали поранення.
Заступниця міністра оборони зазначила, що під час проведення операції Об’єднаних сил Україна ще декілька разів домовлялася про двостороннє припинення вогню. Проте їхні результати були аналогічними попереднім. Лише у 2019 році бойові втрати нашої армії на Донбасі становили 97 загиблих. У 2020 році до початку останнього, липневого перемир’я, загинуло ще 32 військових ЗСУ, а 220 поранено.
27 липня 2020 року офіційно розпочався ще один черговий "повний і всеосяжний режим припинення вогню". Однак росіяни його дотримувалися лише пів години. Близько 00:20 вони обстріляли підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти. Ще один обстріл зафіксований близько 09:00. Зрештою, з 27 липня 2020 року по 27 липня 2021 року зафіксовано понад 2 тисячі ворожих обстрілів.
"Тому, тільки виведення військ росії з території України означатиме реальне припинення вогню і закінчення агресії", - наголосила Маляр.
5 січня російські пропагандистські ЗМІ поширили інформацію, що очільник Кремля володимир путін нібито доручив ввести з 12.00 6 січня до 24.00 7 січня "режим припинення вогню" по всій лінії бойового зіткнення сторін в Україні. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що для росії "тимчасове перемир’я" можливе після виходу з тимчасово захоплених територій, адже Україна не атакує чужі землі й не вбиває цивільних, а знищує тільки загарбників. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав заклик росії припинити вогонь та встановити перемир'я на Різдво брехнею та лицемірством. Водночас міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук звернулась до мешканців тимчасово окупованих територій. За її словами, є інформація, що на православне Різдво росіяни готують теракти в храмах на тимчасово окупованих територіях. Громадян просять бути обережними та за можливості утриматись від відвідання місць з великим скупченням людей.
Нагадаємо, російські військові вигадали нові методи тиску на цивільних. Крім того, росія і білорусь нарощують угруповання військ.
Також Інформатор писав, як діятимуть окупанти на фронті у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.