Росія і Білорусь нарощують угруповання військ: чи готові ЗСУ до відбиття нападу на Київ

Читать на русском

Українців встигнуть попередити у разі нової небезпеки

Читать на русском
Росія і Білорусь нарощують угруповання військ: чи готові ЗСУ до відбиття нападу на Київ
ЗСУ розраховують зупинити ворога ще на кордоні

Українців встигнуть попередити у разі нової небезпеки

Україна готується до можливого повторного вторгнення ворожих військ з боку білорусі. Захисники планують зупинити ворога ще на кордоні. Зараз для цього ведуться відповідні роботи.

Неодноразово з'являлася інформація про можливий наступ з боку білорусі. У ЗСУ розповіли про готовність у разі ймовірного сценарію. 

Нарощування регіонального угруповання військ

Міністерство оборони білорусі повідомило про нарощування регіонального угруповання військ республіки білорусь та російської федерації. Вони планують провести спільні льотно-тактичні навчання авіаційних підрозділів. До білорусі продовжують прибувати особовий склад, озброєння, військова та спеціальна техніка збройних сил російської федерації. З підрозділами, що прибувають, на полігонах республіки білорусь планують проводити заходи бойового злагодження.

Моніторингова організація "Білоруський Гаюн" неодноразово останніми місяцями фіксувала прибуття до білорусі ешелонів з технікою та російськими військовими. Абсолютна більшість цієї техніки — колісні вантажівки, які займаються постачанням.

Чи готові ЗСУ відбити можливий напад 

Українська сторона постійно відстежує рух російських підрозділів у білорусі, їх нові точки дислокації й полігони. Про це заявив командувач угрупування сил та засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Українців встигнуть попередити у разі нової небезпеки.

"Ми створили угруповання на кордоні з білоруссю, яке готове гідно зустріти ворога. Київська область досить потужно підготувалася до можливого нового наступу. Це кілька рубежів довкола Києва загальною протяжністю близько 1 000 кілометрів, де на основі фортифікаційних позицій, довгострокових оборонних споруд створено потужну систему оборони, і так просто пройти буде неможливо", – розповів Павлюк.

Він додав, що українсько-білоруський кордон зараз – це "суцільні завали та мінні поля". Тож ворогу знадобляться неабиякі зусилля, аби пройти через нього.

"До того ж по них сплановано вогонь артилерії, роботу від снайперських груп до мобільних вогневих груп. Ми не плануємо пропустити їх далі кордону", – додав Павлюк.

Що цьому передувало 

В інтерв'ю "The Economist" Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що росія для участі у війні проти України готує близько 200 тисяч військових. Він не сумнівається, що вони зроблять ще одну спробу захопити Київ. У країни-агресорки є резерв в 1,2-1,5 мільйона людей. Водночас начальник Харківського гарнізону, бригадний генерал Сергій Мельник вважає, що ворожі війська знову підуть на Харків, щойно промерзне земля. Вони планують використати сили погано підготовлених мобілізованих. Завдання окупантів – відрізати місто від Києва, щоб ЗСУ не змогли рушити на захід на допомогу столиці. За словами Мельника, групи з 10-20 рашистів уже перетинають кордон для розвідки та диверсій. Натомість очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що цією весною Україна планує серйозний контрнаступ. Бойові дії на лінії фронту будуть "найспекотнішими". Головна мета ЗСУ — вийти на кордони 1991 року.

Нагадаємо, російські військові посилили фільтрацію на Луганщині. Крім того, у Повітряних силах розповіли, чому іранські дрони-камікадзе не збивають під час руху вздовж Дніпра. 

Також Інформатор писав, як діятимуть окупанти на фронті у 2023 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.