"Путін вважає Україну частиною Росії, і будь-хто, хто думає, що він зупиниться, просто дурень"
Ми часто боїмося знайомства зі своєю темною стороною і захоплюємося тими, хто її прийняв. Для мене це був цікавий досвід. Мені сподобалося бути собою не тільки у тексті, а й у цьому дійстві, у темному світі Паліндрома.
На час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові направлення
З початку війни українці, які змінили місце проживання, можуть отримувати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування, без декларацій та направлень. Первинну медичну допомогу надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Проте для того, щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, направлення, як і раніше, є необхідним.
У Національній службі здоров'я України пояснили, скільки разів можна отримати послугу за одним електронним направленням. Якщо пацієнт звернувся з направленням і отримав послугу в одному медзакладі, то направлення вважається погашеним, передає Інформатор.
Пацієнт, який отримав електронне направлення на конкретну медичну послугу — може скористатися ним один раз. Коли лікар направляє пацієнта на консультацію, обстеження чи дослідження, то одразу вносить інформацію в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо пацієнт звернувся з направленням і отримав послугу в одному медзакладі, то направлення вважається погашеним. Тож звернутись з цим самим електронним направленням до іншої лікарні та отримати послугу безкоштовно не можна. Потрібно отримувати ще одне направлення, потребу в якому визначає сімейний або лікуючий лікар.
Під час створення направлення в електронній системі охорони здоровʼя лікар вказує медичну послугу, яку потрібно надати пацієнту. Це може бути як одна послуга, так і група послуг, що стосуються однієї проблеми. Наприклад, консультація та дослідження або декілька процедур. Таке направлення буде груповим і матиме один номер. Направлення являє собою 16-значний код, що складається з цифр та літер.
Саме такий номер отримує пацієнт на свій телефон у вигляді повідомлення. Його потрібно надавати під час кожного візиту до спеціалістів, доки пацієнт не отримає всі зазначені в направленні послуги.
Направлення конкретного пацієнта може бачити лікар, який його створив, і лікар, який його виконав, тобто закрив. Винятком є направлення на лабораторну діагностику, яке може закрити не тільки лікар, а й середній медичний персонал закладу, де проводилась лабораторна діагностика.
Сімейний лікар має доступ до медичної історії пацієнта за його згодою, у тому числі до виписаних і погашених направлень.
На час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові направлення. Тобто якщо у лікаря відсутній інтернет чи електроживлення й, відповідно, немає доступу до електронної системи охорони здоровʼя, він все одно має можливість направити пацієнта на необхідні медичні послуги. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів як з електронними, так і з паперовими направленнями.
Пацієнт, який отримав електронне направлення, не повинен його роздруковувати. А в медзакладі не мають права відмовляти у наданні медичної послуги. Водночас на період воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові направлення. Паперове направлення лікар може виписати, якщо в медзакладі немає доступу до Електронної системи охорони здоров’я або електроенергії. Воно так само дійсне.
Якщо у пацієнта є електронне направлення – головне, щоб він надав дійсний номер направлення: прочитав його з SMS або виписав цей номер на окремий аркуш. Якщо медичний заклад відмовляє у наданні послуги без роздрукованого е-направлення то варто:
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Також Інформатор писав, яку допомогу можуть отримати українці безкоштовно в амбулаторних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.