На масованість потенційних залпів також впливає зношеність установок
Військовий експерт Олег Жданов заявив, що будь-яка масована атака росіян наразі може становити близько 60-70 ракет. Подібні до попередніх атаки, коли в Україну закидали понад сотню ракет за раз, влаштувати в агресора вже не вийде. Чималу роль в цьому зіграв не тільки виснажений боєзапас, але й стан пускових установок – їм теж потребується капітальний ремонт після обмеженої кількості запусків.
Про це Олег Жданов розповів у своєму новому відео. За його словами, минули часи, коли росія могли випустити 110 чи 114 ракет за один удар. Це була стеля для росії в листопаді-грудні 2022 року. Наразі ж максимум, на який здатен ворог – це 60-70 ракет.
Військовий експерт також додав, що росія на місяць може виробляти приблизно по 50 ракет. Також у неї залишилися деякі запаси, які вона залишає недоторканою. Проте, є чимало факторів, чому вони не зможуть полетіти одночасно.
“У них там кілька сотень ракет для того, щоб нанести масований ракетний удар, але вони ж його не завдають. Є ще одна складова - пускові установки. Пускова установка теж має ліміт пусків цих ракет. Вона не може вічно працювати і випустити тисячу ракет. Вона може випустити кілька десятків, максимум 100-150 ракет. Потім її треба відправляти на капітальний ремонт”, – зазначив Жданов.
Він додав, що це одна з причин, чому росія часто вдається до С-300. У радянські часи вони виготовили купу таких комплексів, як і ракет до них. Саме тому в разі необхідності рф просто знімає установки з позицій в рф та кидає на фронт. Останні відкриті дані вказували, що в агресора було близько 515 таких установок.
Окремо військовий експерт додав, що ворог має також близько 400 балістичних ракет “Іскандер”. Проте, тут проблема пускових установок ще гостріша – у них дуже лімітована кількість використань. Крім цього, в росії їх небагато, оскільки це новий комплекс, який відправляли воювати просто з заводів.
“Дивізіон "Іскандерів" з Калінінграда не знімеш, тому що тоді Європа почне сміятися над Росією. Тому те, що вони туди завезли, там і знаходиться і звідти їх не знімеш, інакше зникне загроза НАТО і Європі. Чим шантажувати тоді? Ракетний дивізіон з фінського кордону теж не знімеш, тим більше, що Фінляндія стала країною НАТО. А ті пускові, які були на європейському театрі військових дій мають обмежений ліміт за кількістю пуску ракет, як і самих снарядів”, – каже Жданов.
Нещодавно у Повітряних силах оцінили, скільки могла росія витратити ракет в період тактики масованих обстрілів. Зокрема, це стосувалося періоду з вересня 2022 по лютий 2023. Втрати російських ракет оцінили у понад 800 балістичних снарядів.
Генштаб також нещодавно повідомив, що росія збирається налагодити серійне виробництво стратегічних крилатих ракет повітряного базування типу Х-50. Запустити процес виробництва ворог може вже в червні. У такому випадку, росіяни можуть поновити атаки по Україні вже восени цього року.
Нагадаємо, що в ОВА розказали подробиці та наслідки нічної атаки на Харків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.