“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Вороги можуть знову вдатися до тактики масованих атак
Російські агресори могли не покинути тактику масованих ударів по енергетиці, а просто відкласти її до наступного опалювального сезону. Так вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, росіяни можуть вдатися до накопичення ракет влітку, аби поновити масовані обстріли.
Про це він розповів в інтерв’ю для Obozrevatel. Варто зазначити, що наразі це лише гіпотеза, і прямих натяків на такий план окупантів немає. Харченко вважає, що все літо росіяни витратять на накопичення ракет, аби потім поновити спроби довести Україну до блекауту. Не дивлячись на провал цієї тактики раніше загалом, локальні успіхи у відключеннях країни ворог таки мав.
Директор Центру досліджень енергетики зазначає, що за такого сценарію є два важливі фактори. Так, Україна буде краще підготовлена. Йдеться як і про ППО, так і про заходи протидії виключенням. Проте, енергосистема вже зазнала значних пошкоджень, і відновити її повністю до наступного опалювального сезону просто неможливо. Для цього не вистачає важкого обладнання – його просто немає, аби прибула достатня кількість.
“Скількись приїде, та це буде, може, 20% від того, що нам необхідно, щонайбільше – 30 – 40%. Це означає, що в нас буде менший запас міцності, але однозначно ми краще підготуємось”, – зазначає Харченко.
Він також закликав людей, що закупилися генераторами та павербанками, не квапитися їх позбуватися. На жаль, вони ще можуть знадобитися в майбутньому. Він порадив також прочитати інструкцію до кожної установки чи пристрою, аби знати, як їх правильно зберігати.
Заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов раніше також заявив, що рф може вже в червні почати серійне виробництво стратегічних крилатих ракет повітряного базування типу Х-50. У такому випадку восени ворог може поновити масовані атаки по Україні. Водночас, на теперішньому рівні виробництва рф не вдасться відновити свій резерв ракет на достатньому рівні.
Ракети Х-50 позиціонують, як високоточні снаряди повітряного базування дальньої дії. Зазначається, що вони можуть вражати цілі на відстані в 1,5 тисяч кілометрів. Фактично, це спрощена версія ракет Х-101, але від того не менш небезпечна.
Нагадаємо, що росіяни обстріляли Харків та Харківський район ракетами С-300.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.